INTERVIEW T arez ooit vertrekt, dan hebben we al een garantie voor goals in huis. Nu kunnen ze dit seizoen samen voor de doelpunten zorgen.' Inmiddels kan het gedroomde koningskoppel eindelijk samenspelen, Van topscorer Suarez en doelpuntenma ker El Hamdaoui mag op basis van hun cv veel worden verwacht. De combinatie van twee dergelijke talenten maakt nieuwsgierig. Het is daarom een van de interes sante punten om tijdens Jols tweede seizoen in Am sterdam in de gaten te houden. Hij is immers de man die Suarez vorig seizoen belangrijk maakte door hem de aanvoerdersband te schenken. Het had een prima uitwerking op Ajax' kopman. En dan is er zijn historie met El Hamdaoui. Als trainer van Tottenham Hotspur had Jol de Marokkaan al eens onderzijn hoede. Hij bleef hem volgen. In Amsterdam lijken beide wegen opnieuw mooi samen te komen. De start van Ajax' nieuwe aanvalsduo is het zoveelste hoofdstuk in de (trainers)carrière van Jol. Naar schatting heeft de Scheveninger inmiddels al zo'n 1100 duels in het betaald voetbal op zijn naam staan, zo rekent hij in zijn spreekkamer op sportcomplex de Toekomst voor. Zijn eerste seizoen als trainer van Ajax heeft zijn jaarlijkse gemiddelde zeker niet omlaag gehaald. Integendeel: de gewonnen bekerfinale en de Europese overwintering lieten de teller van het aantal wedstrijden behoorlijk oplopen. Tel daar het WK en de korte vakanties van de WK-finalisten Stekelenburg, Van der Wiel, De Zeeuw en aanvoerder Suarez bij op en een deel van de verklaring voorde rommelige voorbereiding is gevonden. 'Vrijdag 13 augustus had ik ze pas voor het eerst allemaal bij elkaar,' is het veelbetekende commentaar van Jol. De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, de Europese dub bel met PAOK Saloniki en de competitiestart dwongen hem, mede door schorsingen en blessures, direct al aan de start van het seizoen tot creatief handelen. JEUGDOPLEIDING Inmiddels behaalde Ajax de eerste competitiezege. Na het 2-2-gelijkspel in Groningen won de bekerwinnaar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 53