KNAGEND GEVOEL NA KNAP GEL IS TERUGBLIK Achteraf knaagde het besef dat er misschien meer in had gezeten tegen Dinamo Kiev. Het gelijkspel I -1waar mee Ajax de eerste play-offwedstrijd van de Champions League afsloot, is er een met perspectief. De 300ste Eu ropese wedstrijd van Ajax was er een met twee gezich ten. Helaas scoorde Ajax slechts één keer. Martin Jol had in Kiev weer de beschikking over Eyong Enoh. De Kameroener speelde een controleursrol op het middenveld. Enoh vond De Zeeuw naast zich. De grootste tactische verrassing was de keuze voor Ole- guer. De Spanjaard nam centraal in de verdediging de plek in van Toby Alderweireld. Luis Suarez en Mounir El Hamdaoui speelden in het Valery Lobanovsky Stadion voor het eerst samen. Bij de Oekraïners begon Artem Milevskiy verrassend op de bank. De jonge ster leek een gevreesd koppel te gaan vormen met de oude, maar sluwe volksheld Andriy Shevchenko. Ajax wankelde bij vlagen in de openingsfase, maar kwam de eerste helft zonder kleerscheuren door. De Oekra- iense aanval, met Shevchenko als speerpunt, was zeker het eerste half uur beeldbepalend. Een merkwaardige redding via hoofd en been van Vumon Anita stuiterde via de grond over het Ajax-doel. Het was illustratief voor het gegeven dat de Ajacieden alles op alles moesten zetten om een achterstand te voorkomen. Maarten Ste kelenburg tikte een van aanzienlijke afstand afgevuurde vrije trap van Shevchenko naast. Behalve met kunst- en vliegwerk werd een tegentreffer ook voorkomen door individuele voetbalklasse. Ajax etaleerde ook voorin bij vlagen zijn klasse. Suarez en El Hamdaoui hadden in de zestiende minuut toe kun nen slaan. Een voorzet vanaf rechts van El Hamdaoui bleef in het strafschopgebied net buiten bereik van Sua rez. Nauwelijks zeven minuten later kwam El Hamdaoui een stap te laat om de inzet van Suarez een laatste tikkie in de juiste richting te geven. De bal rolde voorlangs. Ajax behield zijn rust en concentratie tijdens de storm die Dinamo Kiev in de beginfase ontketende. Ook Di- namo-keeper Maxym Koval beleefde angstige momen ten. Bijvoorbeeld toen een te kort teruggespeelde bal bijna werd opgepikt door Eyong Enoh. De Kameroener profiteerde bijna van het buitenkansje, maar strandde op de doelman. Een streep door de rekening was de gele kaart voor Vumon Anita, De linksback is daardoor geschorst voor de return in de ArenA. Nog voor het verstrijken van het eerste uur nam de wedstrijd een vreemde wending. Het merkwaardige laatste half uur werd ingeleid door de rode kaart voor

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 28