AJAX OVERLEEFT GRIEKSE i™, HMMk - - ^eooN Ajax' missie om na de I -1 in Amsterdam in de return tegen PAOK alsnog plaatsing in de play-offronde voor Champions League-deelname af te dwingen, leek na een vroeg tegendoelpunt even onmogelijk, maar werd uit eindelijk tot een geslaagd einde gebracht. Acht krankzin nige minuten na rust bleken voldoende om de 'Hel van Thessaloniki' te overleven. De fitte Rasmus Lindgren fungeerde samen met Demy de Zeeuw als controleur op het middenveld. Eyong Enoh was geblesseerd. Siem de Jong speelde vooruitge schoven in de rug van spits Luis Suarez. Urby Emanuel- son en Miralem Sulejmani waren de offensieve pionnen op links en rechts. Net als in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal kende Ajax een slechte start. De thuisploeg hanteerde een bij na identieke spelopvatting als eerder in de Amsterdam ArenA, waar de Grieken zich naar een I -1-gelijkspel counterden. In het eigen, sfeervolle en bij vlagen grim mige Toumba Stadium durfde PAOK wat verder voor uit te spelen. De ploeg van Pavlos Dermitzakis toonde zowaar iets meer lef en aanvalslust. Die offensieve arbeid leverde nog binnen het eerste half uur een aantal gevaarlijke situaties voor het Ajax-doel op. Een curieuze terugspeelbal van Gregory van der Wiel leek de inleiding op een eerste PAOK-treffer. Jan Vertonghen kon niet voorkomen dat Dimitris Salpingidis de bal kon oppikken, waarna Maarten Stekelenburg de bal ternauwernood op de lijn stopte. Drie minuten later kopte Vieirinha keihard raak uit een vrije trap vanaf links. De thuisploeg had daarmee zijn gedroomde doelpunt: I -0. Voor Ajax kreeg de missie kenmerken van een mis sion imposible. Het moest de tweede helft dus anders. Dat had vooral Suarez heel goed begrepen. Drie minuten na de pauze sloeg de Uruguayaan toe uit een hoge bal van Toby Alderweireld. Twee minuten later bediende Suarez De Jong op maat De middenvelder tikte van dichtbij simpel binnen: I -2. Kort daarna zag Lindgren zijn hoog opstui tende vrije trap voorbij de blunderende Dario Kresic gaan. Ajax had binnen acht minuten de schade op in drukwekkende wijze gerepareerd. Pal voordat de eerste tien minuten van de tweede helft waren verstreken, scoorde ook Salpingidis (2-3). De spits kon van dichtbij simpel intikken na een voorzet van Olivier Sorlin. In het vervolg bleef Suarez een hoofdrol spelen in de Griekse tragedie. De Uruguayaan mikte een inzet op de paal en voorlangs.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 23