AJAX GRIJPT NAAST JOHAN C A. 22 V»/ TERUGBLIK Ajax heeft de strijd om de Johan Cruijff Schaal niet kun nen winnen van FC Twente. De landskampioen ver sloeg de bekerwinnaar in de Amsterdam ArenA met 0-1Matchwinner Luuk de Jong besliste daarmee ook de broederstrijd met Ajacied Siem in zijn voordeel. Ajax-trainer Martin Jol gunde Hyun Jun Suk een ba- sisplek. De Zuid-Koreaan vormde een aanvallend duo met aanvoerder Luis Suarez. Vergeleken met het mid weeks gespeelde Europese thuisduel met PAOK (l-l) verscheen tegen FC Twente ook Demy de Zeeuw aan de aftrap. Miralem Sulejmani bewandelde de omge keerde route. De Servische Ajacied startte op de bank, waar ook de een dag eerder vastgelegde Mounir El Hamdaoui zat. De Ajacieden begonnen slecht aan de Johan Cruijff Schaal XV. Eyong Enoh moest de strijd al na vier mi nuten geblesseerd staken. Ftasmus Lindgren was zijn vervanger. Drie minuten na de wissel incasseerde Ajax een nog grotere tegenslag. Twente-spits Luuk de Jong schoot de Tukkers naar een 0-1-voorsprong. Maarten Stekelenburg leidde de tegentreffer in met een te kort genomen doeltrap. In plaats van Gregory van der Wiel pikte De Jong de bal op, Het gevolg was een wel zeer pijnlijk (en onnodig) tegendoelpunt. De Tukkers putten moraal uit de matige start van Ajax. Het collectief van Michel Preud'homme hield de Am sterdammers tot aan de rust meestal ver uit de buurt bij doelman Nikolay Mihaylov. De spaarzame keren dat de Ajacieden wel in de buurt kwamen van het Twente- doel, speelde meestal Suarez een hoofdrol. De Urugu- ayaan zag zijn inzetten voorlangs scheren of overgetikt worden. Stekelenburg had het aan de overzijde van het speelveld drukker. Na een kwartier spelen zag de inter national Twente-rechtsback Dwight Tiendalli oprukken over rechts. De voorzet belandde bij Bryan Ruiz, die zijn schot via de lat op de doellijn zag stuiteren. Ajax kon uitverdedigen en vervolgens opgelucht ademhalen. Drie minuten voor de rust alweer een nieuwe dom per voor de bekerwinnaar. Te hard en fors inkomen op de benen van Cheikh Tioté leverde Suarez direct rood op van scheidsrechter Kevin Blom. Kort voor rust volgde voor de Ajax-captain een vernederende gang richting kleedlokaal. Suk werd na een ongelukkige eerste helft gewisseld. Urby Emanuelson was de vervanger van de aanvaller. Siem de Jong schoof vanuit het middenveld door naar de spits. Linkspoot Emanuelson startte als linkeraanvaller en zag Christian Eriksen vaak op rechts bijsluiten. Jol ont-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21