AJAX DOET ZICHZELF TEKOI Ajax heeft de eerste ontmoeting in de derde kwalifi catieronde voor de Champions League niet kunnen winnen. In de half gevulde Amsterdam ArenA, met een uitverkocht en luidruchtig vak vol PAOK-supporters, le verde het veldoverwicht tegen PAOK veel kansen, maar slechts één doelpunt op. De Grieken maakten diep in de tweede helft verrassend gelijk I -1 Demy de Zeeuw startte de belangrijke eerste officiële wedstrijd van het seizoen op de bank. De middenvelder kampte met de naweeën van een op het WK opgelopen kaakblessure. Siem de Jong - in de voorbereiding vaak ingezet als spits - speelde weer vanaf zijn vertrouwde plaats als aanvallende centrale middenvelder. De Ajacied met het (nieuwe) rugnummer 10 vond de tweemans- aanval Suarez-Sulejmani voor zich. Urby Emanuelson sloot op links aanvallend vaak bij. Luis Suarez maakte tegen de Grieken zijn eerste speel minuten van de voetbaljaargang 2010-201 IDe Urugu- ayaan bewees in de ArenA zijn goede WK-vorm niet te zijn verloren tijdens de (voor de WK-gangers) ultrakorte vakantie. Suarez kreeg al in de vierde minuut dé kans de score te openen. De prima aanval, via Urby Emanuelson en Siem de Jong, scheerde over het doel en doelman Konstantinos Chalkias. Chalkias en vooral Suarez speelden minuten later op nieuw hoofdrollen. Een merkwaardige flipperkastsitu- atie, voortgekomen uit een comer, eindigde met een oogstrelende en doeltreffende omhaal van de Ajacied. Dat Suarez vlak voor hij toesloeg de vingers van Chalkias raakte, bleek toen de Amsterdammers de I -0 vierden. De geblesseerde Griek kon niet worden opgelapt en werd al na een kwartier gewisseld. De treffer van Suarez was naast belangrijk er ook een met extra waarde. Su arez tekende tegen de gasten uit Thessaloniki voor zijn honderdste officiële treffer als Ajacied. PAOK zuchtte de hele eerste helft zwaar onder de Amsterdamse druk. De Grieken kwamen niet eens in de buurt van Maarten Stekelenburg, terwijl Ajax volop kansen kreeg de score te verdubbelen. Sulejmani liet een van de grootste kansen onbenut door de bal woest voorlangs te werken. Ook Suarez liet de kans onbenut na zijn 100ste, ook zijn 101 ste Ajax-doelpunt te realise ren. De Uruguayaan mikte de bal op in plaats van naast de uitgekomen invaller-doelman Dario Kresic. Na ruim een uur kwam ook De Zeeuw binnen de lijnen. De altijd vlijtige controleur verving collega-controleur Rasmus Lindgren. Kort daarop ververste Jol ook zijn aanval. Sulejmani, die kampte met lichte hamstringklach-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 19