AJAX OP VALREEP LANGS VITESSE Beleef voetbal in 3D De spitsen als tovenaars make-believe Vijf seizoenen geleden zat de huidige assistent-trainer Danny Blind als hoofdtrainer van Ajax 1 langs de kant toen zijn ploeg op 12 april 2006 Vitesse ontmoette. Blind is samen met Stekelenburg de enige van de huidige selectie en staf die er destijds bij waren. Ajax won, op het nippertje, met 2-1. Beleef het voetbal spel zoals nooit tevoren. De 3D wereld van Sony brengt voetbal zo tot leven, dat je het gras bijna kunt ruiken. Sony is toonaangevend in elke fase van de 3D revolutie: van de opnames van het WK voetbal 2010, gefilmd door onze professionele camera's in Full HD 3D, tot de BRAVIA® 3D televisie in je woonkamer. Zo moet voetbal beleefd worden, in pure 3D van begin tot einde. Dankzij PlayStation®3 en de Sony Blu-ray1" 3D-spelers, opent zich een nieuwe wereld. Een wereld waarbij niet alleen voetbal, maar ook 3D games en 3D films uw huiskamer laten veranderen in een LIVE voorstelling. Kom deze wereld ontdekken op sony.nl/3D V' HISTORIE W Tekst Monique Janse Het was die weken superspannend voor Ajax, dat als vijfde op de rang lijst de wedstrijd tegen Vitesse inging. Op het spel stond deelname aan de play-offs voor een plekje in de Champions League en de Amsterdamse ploeg was in een hevige con currentiestrijd verwikkeld met onder andere FC Utrecht, dat een punt boven Ajax stond. Ajax moest het stellen zonder rechtsback Hatem Trabelsi.die met een knieblessure afhaakte waar door Emmanuel Boakye een basisplaats kreeg toebedeeld.John Heitinga enThomasVermaelen vormden het centrale duo achterin en Robbert Schilder mocht als linksback tegen Vitesse spelen. Zo stond er een piepjonge defensie tegenover de aanvallers van Vitesse. Uitgerekend de door Ajax aan Vitesse verhuurdeTom De Mul leidde na een uur spelen de tegentreffer van Ajax in. De voorzet van de rechtsbuiten, na een foute pass van Tomas Galasek, belandde panklaar op het hoofd van de kleine Youssouf Hersi. De oud-Ajacied van Ethiopische origine kon vogelvrij inkoppen, 0-1 Met de komst van invallers Angelos Charisteas en Wesley Sneijder na zeventig minuten kwam meer rust in de Am sterdamse ploeg. Hoe hard de Ajacieden ook werkten, van oogstrelend voetbal was het laatste half uur geen sprake. Daar konden de fraaie crosspasses en het sublieme verde digende werk van uitblinkerThomasVermaelen niets aan afdoen. Kansen waren er alleen geweest voor Boukhari, Huntelaar en Sneijder; maar het leek Ajax niet te lukken om de I -0 van het bord te spelen. Klaas J an Huntelaar was wederom de belangrijkste speler voor Ajax. Tot de échte slotfase aanbrak. De supporters die tot het einde bleven zitten, gingen zodoende toch met een goed gevoel naar huis, want een minuut voor het verstrijken van de officiële speeltijd sloeg Klaasjan Huntelaar toe. De spits dook, volgens de spelers van Vitesse in buitenspelpositie, op voor Wapenaar en klopte hem, I -1En daarmee hield het nog niet op voor de Amsterdammers, want diep in blessuretijd kopte Angelos Charisteas een vrije trap van collega-invaller Sneijder tegen de touwen waardoor Ajax nipt het vege lijf wist te redden, 2-1 Ajax zou zich dat seizoen plaatsen voor de play-offs, waarin Feyenoord en Groningen werden geklopt. Maar de Champions League bereikte de ploeg niet. Het Deense FC Kopenhagen was over twee duels te sterk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 18