'Vergeleken met de wedstrijden tegen PAOK moeten we tegen Dinamo Kiev vooral zorgen dat we zuiniger met onze kansen omgaan' i optredens, vijf streepjes achter zijn naam. Zijn positie in de selectie van Olsen lijkt verzekerd, zeker nu enkele routiniers na het WK afscheid hebben genomen van de Deense nationale ploeg.'Martin Jorgensen is gestopt en ook Jesper Gronkjasr en Jon Dahl Tomasson zijn er niet meer bij. Dat schept ruimte en mogelijkheden voor een nieuwe generatie,' zegt de belangrijkste exponent van de lichting Deense talenten. RUSTIG WENNEN Eriksen kwam in januari 2009 naar Ajax, dat hem inlijfde nadat stages bij Chelsea en FC Barcelona niets hadden opgeleverd. Die Europese giganten hadden de tengere middenvelder uitgenodigd vanwege zijn uitzonderlijke prestaties in eigen land en vooral in de diverse nationale jeugdteams. In Amsterdam werd aanvankelijk heel voor zichtig omgesprongen met de nieuwe aanwinst. Eriksen begon bewust in de BIom rustig te kunnen wennen aan het niveau en de nieuwe omgeving. Maar al snel bleek er geen reden meer voor terughoudendheid. Nog voorde zomer werd de AI zijn nieuwe team en bij de start van vorig seizoen vond Eriksen zichzelf terug in Jong Ajax. In januari kreeg hij een invitatie voor het trainingskamp van de A-selectie in deAlgarve en sindsdien is de Deen nau welijks meer weg te denken uit de ploeg van Martin Jol. Het is al met al een carrière die zich ontvouwt als een achtbaan; vol sensationale versnellingen en zonder dat het karretje ook maar een moment tot rust komt. De inzittende klaagt niet over de korte vakantie die hem gegund was na terugkeer uit Zuid-Afrika.Terwijl Eriksen zich op 13 juli samen met de gelijktijdig van het WK thuisgekomen Eyong Enoh weer op het trainingsveld van Ajax meldde, dompelden de internationals van Oranje zich nog onder in het feestgedruis dat de ploeg in eigen land ten deel viel na het behalen van de tweede plaats. Eriksen:'Twee weken vakantie zijn op zich genoeg, al kun je altijd meer gebruiken en was het best lekker geweest om wat langer vrij te zijn. Ik had gewoon wel zin om weer te beginnen. Ik kan me voorstellen dat het moeilijker is voor de jongens die de laatste fase van het toernooi hebben meegemaakt.' RACE TEGEN DE KLOK Sinds zijn rentree in Amsterdam was het een race tegen de klok, met als doel twee weken later zo scherp en zo fit mogelijk te zijn. Want het mocht dan nog altijd juli zijn, Ajax en Eriksen stonden toen al meteen vooreen cruciaal Europees tweeluik, waarin PAOK Saloniki de tegenstander was. Dankzij een 3-3-gelijkspel in Griekenland, waarmee de I -1 uit de heenwedstrijd werd gecompenseerd, haal den de Amsterdammers de laatste voorronde van de Champions League. De resterende stap naar het lucra tieve Europese toernooi is geen kleine, beseft Eriksen. 'Dinamo Kiev is een heel lastige tegenstander; een ploeg die vrijwel jaarlijks aan de Champions League meedoet en daardoor een flinke voorsprong in ervaring heeft ten opzichte van ons. Ik ben benieuwd naar wat we daar dinsdag gaan aantreffen, ook qua sfeer en supporters. Deze kunnen in elk geval niet zo vijandig en luidruchtig zijn als die van PAOK.' Het feit dat zijn ploeg begint met een uitwedstrijd, ziet Eriksen alvast als een gunstig aspect.'Vooral als we daar vandaan een doelpuntje kunnen meenemen. Ik weet verder nog niet zo veel van Kiev. Ik weet dat Shevtsjenko er voetbalt, maar verder schieten me geen namen van spelers te binnen.Vergeleken met de wedstrijden tegen PAOK moeten we vooral zorgen dat we zuiniger met onze kansen omgaan. Zeker op dit niveau moet je niet te veel kansen nodig hebben om te scoren. Je krijgt er meestal ook niet zo veel.' De Deen baseert zich daarbij op de wedstrijden die hij heeft gezien op televisie, want voetballen op het niveau

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14