"Op die kwalificatiewedstrijden voor de Champions League hebben wij onze hele voorbereiding ingericht. Sinds de eerste dag wisten we dat we er dan moesten staan. Nu, tussen die wedstrijden tegea PAOK Saloniki door, vechten we dus met FC Twente om de Johan Cruijff Schaal. Helaas is het voor ons lang afwachten geweest wie er nu op het wedstrijd formulier staan, doordat veel jongens lang op het WK actief waren. Dat maakt een voorbereiding behoorlijk lastig." De tegenstander van vanavond doet bij menig Ajacied herinneringen opdoemen aan vorig seizoen; de Amsterdammers moesten toen op de laatste speeldag de titel aan de Tukkers laten. "Maar als wij vandaag van Twente winnen, zou ik dat geen revanche willen noemen", zegt de multifunctionel^T Ajacied. "Ik heb nog steeds heel veel respect voor4 Twente en ik vind het knap van.ze dat ze vorig seizoen kampioen van Nederland zijn geworden. Dat is niet niks." De Amsterdammer relativeert de I importantie van de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. "Het is niet zo dat de winnaar van het duel straks de eerste tik van het seizoen uitdeelt. Dat kan ik weten, want ik neb met Ajax vaak genoeg de Johan Cruijff Schaal gewonnen van PSV en dan werden zij in dat jaar landskampioen." Emanuelson zegt het zo: "Het is een graadmeter voor hoe je ervoor staat ten opzichte van een andere club. Natuurlijk willen wij zo'n wedstrijd heel graag winnend afsluiten. De wedstrijd winnen zouritnmers betekenen dat we op dit moment goed bezig zijnJL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 20