Voor Brama is het duidelijk. Na het vertrek van Blaise Nkufo en Kenneth Perez bij FC Twente is hij één van de spelers die de kar moet gaan trekken. Echt zorgen maakt de middenvelder zich zeker niet. "Flet team van vorig jaar wilde echt knokken voor elkaar. Flet geloof in de titel groeide langzaam. We bleven maar winnen en het kwam steeds dichterbij. Maar ik denk dat we nog steeds een goed team hebben. Een plek bij de eerste vier is in mijn ogen voor FC Twente een goede doelstelling. De titel prolon geren zal in ieder geval moeilijk worden." Echt lang kon Brama niet van die titel genieten; kort na de festiviteiten moest hij zich melden in Floenderloo bij het Nederlands elftal. Brama haalde de definitieve WK-selectie echter niet. Sterker, toen Oranje zijn eerste wedstrijd op het WK afwerkte, had Brama er in Enschede alweer zijn eerste training opzitten. Met de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal komt er een eind aan de voor hem lange voorbereidingsperiode. "Gelukkig wel", zegt Brama. "De voorbereiding is niet de meest leuke periode voor een voetballer. We hebben na de titel zes weken vrij gehad. Daarna zijn we vroeg begonnen, omdat we ook dit jaar de fitste ploeg willen zijn." Met nu dus de Belg Michel Preud'homme in plaats van de Engelsman Steve McClaren voor de groep. "Een prima, rustige man, die veel tactische accenten legt", weet Brama, voor wiens werkgever het duel met Ajax de tweede wedstrijd ooit is om de Johan Cruijff Schaal. Bij de eerste editie, in 2001speelde Brama nog in de B-jeugd van de Tukkers. "Ik verwacht dat het nu weer een leuke wedstrijd wordt. Vorig seizoen hebben we thuis van Ajax gewonnen. Uit begonnen we goed, maar verloren we uiteindelijk met 3-0. Maar we zullen er vandaag voor zorgen dat we ons niet wéér zo laten verrassen." 31 JULI 2010 AJAX - FC TWENTE IS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 16