AJAX BRENGT GENERALE TOl Ajax besloot de Open Dag 2010 afgelopen vrij dag met een prima overwinning op Chelsea: 3-1. Zonder Luis Suarez (in Barcelona bij zijn zwangere vrouw) en Gregory van der wiel (liesblessure), maar weer met Maarten Stekelenburg speelden de Aja- cieden zich naar klinkende cijfers. De ontmoeting met de kampioen van Engeland was daarmee het passende slotstuk van de feestelijke Open Dag. De vriendschappelijke wedstrijd werd voorafge gaan door de huldiging van de WK-gangers. Alge meen directeur Rik van den Boog had onder meer mooie woorden voor Stekelenburg. De doelman genoot van een ultrakorte vakantie en bewees te gen de Engelse nummer één weinig aan scherpte te hebben ingeboet. In de generale repetitie voor de belangrijke eerste kwalificatiewedstrijd tegen PAOK Saloniki maakte 'Steek' zijn eerste minuten van het nieuwe Ajax-seizoen 2010-2011. 'We hebben bij vlagen goed voetbal gespeeld,' oordeelde de Ajax-doelman na het treffen met Chelsea. 'Het kan natuurlijk beter, vooral als je de tegengoal ziet. Dat was slordig. Zó moet het woensdag tegen PAOK niet. Voor mij was het een zeer korte voorbereiding, ik heb nu maar één wed strijd gespeeld en volgende week moet ik er weer staan. De jongens zijn verder gewoon fit.' De Ajacieden werden in het zadel geholpen door een vroeg eigen doelpunt van Chelsea. Christian Eriksen verzorgde de voorzet vanaf rechts. Uitge rekend Chelsea-verdediger en Jong Oranjes Jeffrey Bruma kopte de bal pardoes voorbij zijn doelman Ross Turnbull. De van heel dichtbij toekijkende Siem de Jong - opnieuw geposteerd als spits - kon als eerste juichen. Twintig minuten na de openingstreffer trokken de Londenaren de stand gelijk. Daniel Sturridge lukte wat weinig WK-deelnemers in Zuid-Afrika lukte: Stekelenburg passeren. Met ditmaal captain Jan Vertonghen en Toby Alderweireld als 'toekijkers' scoorde de aanvaller met een snel en goed ge plaatst schot van afstand. Een minuut later genoten de Ajacieden alweer van een nieuwe voorsprong. Turnbull verkeek zich op een verre uittrap van Stekelenburg en liet de bal los. De Jong was er razendsnel bij om de bal in het lege doel te schieten: 2-1. Bruma (in de ArenA geobser veerd door Jong Oranje-bondscoach Cor Pot) kwam te laat om de Ajacied van scoren te weerhouden. TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22