Zijn jullie fit? Hoe was de ontvangst door jullie teamgenoten bij Ajax? Wat was de meest gestelde vraag van jullie teamgenoten? WK-GANGERS GEHULDIGD Maarten: 'Eigenlijk viel het qua vragen wel mee.' La chend: 'Het leek net alsof ze niet geïnteresseerd waren. Nee hoor, ze vroegen hoe het was in Zuid-Afrika en hoe het was om tegen Spanje te spelen.' Gregory: 'Ja, ik heb het hele seizoen en het WK geluk kig zonder blessures gespeeld. Het is nu een kwestie van weer opstarten. Maar ik ben gewoon fit.' Maarten: *ja, we gaan gewoon verder. Tot december gaan we het fysiek gewoon rustig aan doen. Op een gegeven moment ga je het wel merken datje niet geheel uitgerust bent.' Gregory: 'Leuk, ik heb ze wel gemist. Ik heb gelijk weer gelachen met ze.' Maarten: 'Goed, zoals ieder jaar eigenlijk. Het enige verschil is dat ik een WK-finale heb gespeeld.' Gregory: "'Hoe was het WK?" Iedereen heeft het natuurlijk gezien, maar ze willen de eigen ervaringen horen.' Gregory van der Wiel met bloemen en het herinneringsbord aan het WK. De verdediger kon vanwege een op de donder dagtraining opgelopen lichte liesblessure nog niet meespelen in de wedstrijd tegen Chelsea. Christian Eriksen, Eyong Enoh, Ni colas Lodeiro, Demy de Zeeuw, Gregory van der Wiel en Maarten Stekelenburg werden voor Ajax - Chelsea gehuldigd als de Wk-gangers van Ajax. Ajax huldigde de (aanwezige) WK-gangers voorafgaand aan de wedstrijd tegen Chelsea. Ajax' algemeen di recteur Rik van den Boog had mooie woorden voor Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Demy de Zeeuw, Nicolas Lodeiro, Eyong Enoh en Christian Eriksen. Naast mooie, eervolle woorden ontvingen de Ajacieden die in Zuid-Afrika meespeelden ook een zilveren sierschaal. De korte ceremonie, vlak voor de aftrap, werd omlijst met applaus van het Ajax-publiek. Later ontvangt ook Luis Suarez nog een passend eerbetoon. De Uruguayaanse Ajacied stond in Barcelona zijn hoogzwangere vrouw bij. 'Wij als Ajacieden kunnen terugkijken op een geweldig WK,' sprak Van den Boog richting de, langs de zijlijn opgestelde WK-gangers én het publiek op de tribunes. 'Negen Ajacieden uit onze selectie waren present op het WK. In totaal waren negentien Ajacieden en oud-Ajacieden present in Zuid- Afrika. Ook de inmiddels (vertrokken) oud-Ajacieden Dennis Rommedahl en Marko Pantelic namen met respectievelijk Denemarken en Servië deel aan de mondiale in Zuid-Afrika.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15