Rijnsburgse Boys - Ajax Champions League. De weg naar plaatsing is er één die overigens langer is dan menigeen zich zal realiseren. Minimaal 360 minuten voet bal zal er voor de Ajacieden nodig zijn om in de kampioenscompetitie mee te mogen doen. Bij de loting voor de derde voorronde van de Champions League op 16 juli is bepaald dat Ajax op woensdag 28 juli in zijn eerste wed strijd PAOK Saloniki (Griekenland),zal treffen. De play-offs, de laatste kwalificatieronde, be ginnen op 17 of 18 augustus. De winnaars van de play-offs plaatsen zich voor de Champions League, de verliezers stromen door naar de Europa League. Ter voorbereiding op de weg door Europa speelde Ajax de afgelopen weken tegen de amateurs van Ajax en FC Horst terwijl op trainingskamp in Oostenrijk geoefend werd tegen Al Ahly (1-0 winst) en Rapid Boekarest (1-1) Van de huidige trainer van Ajax, Martin Jol, mag met recht worden opgemerkt dat hij af komstig is uit het amateurvoetbal. Na zijn car rière als profspeler (o.a. ADO Den Haag, FC Twente, Bayern Munchen) ging hij bij de ama teurs van ADO aan de slag. De mooiste herin neringen uit die tijd zullen ongetwijfeld uit het seizoen 1995-1996 dateren toen hij als trainer met Scheveningen kampioen in de Hoofdklas se A werd. In 1996 begint hij aan zijn eerste professionele klus bij Roda JC waar hij een jaar later de Amstel Cup wint. Via o.a. Totten- ham Hotspur en Hamburger SV belandt Jol bij Ajax. Kenmerkend voor de liefde voor het spel letje is dat Jol op een koude avond in maart jl. ook langs de lijn staat wanneer hij "zijn" Sche veningen met 0-1 tegen Rijnsburgse Boys in de districtsbeker ten onder ziet gaan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 7