RIJNSBURGSE BOYS - AJAX 6 De wedstrijd Rijnsburgse Boys - Ajax staat voor de vierde keer in de historie op een affiche. Ook op dinsdag 20 juli belooft het weer een uitermate plezierige voetbalavond te worden. Beide teams pretenderen technisch verzorgd voetbal te spelen en laten dat in praktijk ook vaak zien. En alhoewel er ongetwijfeld klassenverschil tussen beide teams merkbaar zal worden: Ajax speelt voor het eerste in haar geschiedenis tegen Topklasse-amateurs! Reeds in 1986 kwam Ajax voor het eerst op bezoek. Met doelpunten van o.a. Marco van Basten en John van 't Schip werd de eindstand op 0-5 bepaald. Op 1 augustus 2001 eindigt de wedstrijd in de dubbele cijfers: 0-10 waarbij de Egyptenaar Mido zes keer het net weet te vinden. Vijf jaar geleden werd deze wedstrijd voor het laatste gespeeld: het is 14 juli 2005 wanneer de seizoensvoorbereiding van de Rijnsburgers met een 0-12 nederlaag tegen de Amsterdammers begint. Van de toenma lige spelersgroep maakt alleen Stekelenburg bij Ajax nog deel uit van de huidige selectie. Bij Rijnsburgse Boys zijn er meer spelers die mogelijk ook in de 4e editie hun opwachting maken: Tim Orlowski, Dennis Groot, André van Egmond, Peter Freke, Bart Freke, Martijn Gootjes en Danny van derVijver waren er toen ook al bij. Tien maanden later wordt de ploeg van de trainer Ted Verdonkschot op 13 mei 2006 gehuldigd als kampioen van de Hoofd klasse A. Ajax wordt vierde dat seizoen met 24 punten achterstand op landskampioen PSV terwijl het ook AZ en Feyenoord voor moet la ten gaan. Zoals zo vaak blijken in het verleden behaalde resultaten dus geen garantie voor een zorgeloze toekomst. Ook Ajax zal op de Middelmors nog niet een volledige selectie kunnen presenteren. De reden daarvoor zag u afgelopen dinsdag in Amsterdam voorbijvaren. Het zal dus waar schijnlijk met dezelfde selectie spelen waar op zondag 18 juli tegen FC Porto wordt aangetre den. Op 23 juli staat voor de godenzonen ver volgens een oefenpartij tegen Chelsea op het programma. Voor de Amsterdammers is het vizier eerst gericht op plaatsing voor de UEFA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 6