Voetbalvrienden, Namens Ajax heet ik u van harte welkom bij de wedstrijd van vandaag. Dit oefenduel maakt deel uit van de voorbereiding van Ajax op het nieuwe seizoen. Dit is één van de belangrijk ste periodes voor onze selectie. Hier wordt de basis gelegd voor de prestaties die wij in het seizoen 2010-2011 gaan neerzetten. Het is voor ons een eer dat u hier naartoe bent gekomen om deze wedstrijd te bekijken. We kijken bij Ajax kijkt met een ontzettend goed gevoel terug op het WK. De wetenschap dat 19 spelers die op het WK actief waren bij Ajax zitten of een Ajax verleden hebben, is iets om ontzettend trots op te zijn. Dat is een duide lijk signaal van de kwaliteit van onze spelers, maar zeker ook van onze opleiding. De jongste deelnemer aan het WK was de Deen Christian Eriksen. Als 17-jarige speler van de A1 nam Martin Jol hem afgelopen winter mee met het eerste elftal op trainingskamp, kort daarna was hij niet alleen selectiespeler bij Ajax, maar ook A-international van Denemarken. Dat ta lenten zich bij Ajax goed kunnen ontwikkelen èn een kans krijgen, is hiermee eens te meer aangetoond. Dat een aantal van deze spelers na een aantal jaren de stap naar een grotere en meer aansprekende competitie maken, is een bijkomend aspect waar we bij Ajax op de juiste manier mee proberen om te gaan. Dus de spelers zo lang mogelijk voor de club behouden, dat is het belangrijkste. En ze uit eindelijk zo goed mogelijk verkopen. Helaas is het niet anders. Al zal de Nederlandse compe titie na het WK internationaal gezien weer eens stuk beter op de internationale kaart staan aangesch reven. U mist vandaag de Nederlanders en de Uru- guayanen die op het WK actief waren, verder reizen we zo compleet mogelijk af naar Rijns burg. Als u zelf zin heeft in een leuke dag en graag de complete selectie wilt zien, nodig ik u graag uit om naar Amsterdam te komen voor onze Open Dag, op vrijdag 23 juli. Veel activiteiten staan op het programma en onze voltallige selectie wordt feestelijk en officieel aan u voorgesteld. De dag wordt afgesloten met de wedstrijd Ajax - Chelsea, een ontmoeting met de En gelse landskampioen én bekerwinnaar! U kunt vanaf nu, maar ook tijdens de Open Dag, voor deze speciale wedstrijd kaartjes kopen vanaf EUR 30,-, kinderen vanaf EUR 15,-. Wij hopen op een goed gevuld en sfeervol stadion. Voor nu wens ik u vooral veel plezier bij de wedstrijd van vandaag. Rik van den Boog Algemeen Directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 4