- „We hebben jullie donderdag nog eenmaal keihard no dig. Kom naar de Kuip. We willen de bekerfinale winnen, ledereen moet achter het elftal gaan staan." Een donde rend applaus volgde. Hetgeen ons op slag terugbracht in de realiteit, waarin vandaag het vervolg wacht van een door de overheid in tweeën geknipte bekerfinale. Er is genoeg over gezegd, ook door de trainer van de te genpartij, wiens ploeg op de slotdag van de competitie zegge en schrijven één punt tekort kwam om FC Twente van de landstitel af te houden. Daarover was landelijk leedvermaak. Er kon afgelopen zondag geen samenvatting bij de NOS voorbij komen of er waren beelden te zien waarop juichend de medede ling werd ontvangen, dat FC Twente in Breda met 0-1 voorstond tegen tien spelers van NAC. „je weet dat je in dit land 4 miljoen supporters hebt en dat de rest tegen je is", sprak Martin jol, die destijds trai ner van Feyenoord was geworden als hij niet door Jorien van den Herik aan de dikkige kant was bevonden. Waarmee meteen de discussie op gang kwam of de Am sterdamse kater in het voor- of in nadeel van Feyenoord uitwerkt. Blijven de koppies dagenlang hangen? Of leidt de teleurstelling juist tot meer vastberadenheid om een 2-0-voorsprong niet weg te geven! Wat Feyenoord betreft zullen karakter en mentaliteit vanavond geen punt zijn. Na die bliksemsnel opgelopen 2-0-achterstand werd gevreesd voor een debacle, zondag 25 april. Toen dat uitbleef en Feyenoord met een 2-0-eind- uitslag toch nog in leven bleek te zijn, groeide het besef dat alles nog mogelijk kan zijn. Alles? jawel alles. Nadat iedereen dacht dat Dick Advo caat zijn zaakjes in Alkmaar zo goed voor elkaar had dat AZ de vierde plaats nooit meer zou prijsgeven tegen een uitgeblust PSV, schoof nummer vijf alsnog een plaatsje op. Dat scheelt drie weken. Het betekent dat Jl Feyenoord de voorbereiding niet hoeft te <*-- beginnen op een moment dat de mussen dood van het dak vallen. Het zijn perikelen waarmee Feyenoord zich nog even niet mee wenst bezig te houden. Waar het nu om draait is de bekerfinale tegen Ajax, die één keer eerder werd ver speeld en die werd gewonnen door Feyenoord. Luinge fluit. De schorsing van Fer zit erop. De tegen Hee renveen gespaarde Vlaar en El Ahmadi zijn er klaar voor. Al dan niet om jol nerveus te krijgen liet Been gisteren trainen achter gesloten deuren. Of heer poes een list ver zon gaan we aanstonds zien. We staan met 2-0 achter en anders dan Inter vorige week tegen Barcelona moet Feyenoord scoren. Als Feyenoord te gretig is loopt het tegen een counter op. De PSV-vari- ant maakte destijds wel het verschil. Moeilijk! Maar in principe kan het alle kanten op. Feyenoord begint sowieso niet met Makaay in de basis. Als de situatie erom vraagt brengt Been hem misschien als pinchhitter. Zoals hij tegen Heerenveen die derde (zijn vijftigste goal voor Feyenoord) maakte... De drie bekerfinales die Ma kaay tot nu toe speelde won hij allemaal. In het besef dat we niet iedereen zullen bereiken met dit programmablad doen we op iedereen een dringend beroep de Ajacieden geen mensonterende verwensingen naar het hoofd te slingeren. Wie voor of naast iemand zit die er graag aan meewerkt dat we een nog slechtere naam krijgen dan we nu al hebben, wordt vriendelijk hem of haar tot de orde te Het wakkerde het besef weer aan dat in de voetballerij heel veel mogelijk is. Het stemde Mario Been in die zin te vreden dat hij wist dat de vakantie wat langer kan duren. Immers: voor nummer 5 begint het toelatingsexamen voor de Europa League al op donderdag 29 juli. Nummer vier stroomt drie weken later in, pas op 19 augustus. Het is een kwestie van verstand en van goed fatsoen. De Ajacieden zijn onze tegenstander. Zonder tegenstander kunnen we niet voetballen. Denk daar eens aan I Fijne finale! 7 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 9