Vandaag Fijne finale! 6 mei 2010 Nummer 23 Het regende, maar het weerhield het Legioen er de af gelopen zondag niet van zich te gedragen als mussen in het koren. De ontknoping van het seizoen 2009 - 2010 was alleen aan de buitenwacht besteed. Redactie en administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Chroomstraat 33, 2544 EX Den Haag Telefoon: 0703859400 Telefax: 070 329 44 43 E-mail: stadionsportnieuws@euronet.nl Advertentie exploitatie Novema Postbus 30 9860 AA Grootegast Telefoon: 0512366326 E-mail: drachten@novema.nt Advertentietarief op aanvraag I Van alles wat zich buiten De Kuip afspeelde werd slechts de voorsprong die FC Twente opbouwde in Breda interes sant genoeg bevonden om er voor te applaudisseren. De rest ging langs het Legioen heen. Het Kuipvolk had zo zijn eigen vertier. Het vierde zijn eigen feestje en zong baldadig liedjes over Henkie (Tim mer) in Oranje. Het juichte na elke bal, die de scheiden de Roy Makaay raakte. Die had er zin in. Het werd een Roy Makaay show, waarin zijn medespelers hem van meer bruikbare ballen voor zagen dan normaalgesproken in een heel seizoen bij elkaar. Gezegd moet, dat jan Everse het Feyenoordgevoel als trainer van Heerenveen niet bleek te zijn kwijt geraakt. Hij liet zijn elftal, waarvoor niets meer op het spel stond, vrij en onbevangen voetballen. Na twee keer te hebben achtergestaan kwam er zo een geflatteerde overwinning op het scorebord te staan voor Feyenoord, dat counterend het Friese balverlies afstrafte en zelfs naar 6-2 wist uit te lopen. De drie doelpunten die Makaay stapelde op een toch al zo imponerend berg, droegen bij tot een waardig en mooi afscheid. Het ging vergezeld van een lach en een traan. Van een welgemeend woord van directeur Gudde, die zijn indrukwekkende en enorme hoeveelheid doel punten nog weer eens benadrukte. Zo bleek voetbal in een tijdperk waarin slechts de uit wassen ervan worden uitvergroot ineens weer veel ont roerende schoonhoud te bevatten. Makaay, normaal een man van weinig woorden, die naar de microfoon greep en het Legioen liet weten: 5 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 7