Nooit meer „Dat moetje ook niet willen". Enigszins verbaasd staarde john de Wolf zijn interviewers van RTV Rijnmond aan. Even tevoren luidde de vraag aan hem of hij nog van plan was Ajax - Feyenoord te gaan bezoeken, john keek beden kelijk. Hij antwoordde. „Ik kijk liever thuis op tv." Mario Been zei in De Volkskrant dat hij wel eens naar Amsterdam gaat om er te winkelen. Het echtpaar wordt er door iedereen herkend. Het kwam er zo'n beetje op neer, dat je niet wilt weten wat ze dan allemaal naar hun hoofd krijgen geslingerd. Innerlijk beschaafd zijn we al lang niet meer. Het zal an dersom even goed gebeuren. Eddy Merkcx, waarschijnlijk de beste wielrenner aller tijden, zei een keer dat niet al leen hij een groot coureur genoemd mag worden. We zijn met zijn allen grote coureurs", legde hij uit. „Waar zou ik zijn als al die andere 55 renners van het peloton thuisblijven en zich niet door mij laten verslaan Respect voor de tegenstander. Kom daar vandaag nog maar eens om. De competitiewedstrijd Feyenoord - Ajax destijds hier in de Kuip: Het was tenenkrommend wat er allemaal werd geroepen naar de Amsterdammers. Andersom was het anderhalve week geleden in de ArenA niet veel anders. Waarom! Op basis van de historie leveren Feyenoord en Ajax gezamenlijk de ingrediënten voor de enige echte Klassieker van Nederland. In plaats dat we zoiets moois met zijn allen koesteren spat een groep mensen de blinde haat uit de ogen. De spelers van de tegenpartij wordt de meest vreselijke ziek ten toegewenst. Waarom I Ooit werd gedacht, dat het clubaanhangers zijn die met stenen gooien, met de ME vechten en winkelruiten in trappen. Het bleek achteraf een naïeve veronderstelling. Lieden die geen enkele affiniteit met voetbal hebben jut ten de boel op. Zodra de pleuris is uitgebroken houden ze zich gedeisd en genieten met satanisch genoegen van de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 56