daar heeft onze directeur helaas de ballen en het gezag niet voor. Vanuit Feyenoord heb ik ook geen woord van spijt ge hoord voor de duizenden supporters die nachtenlang voor de Primera-winkels hebben gelegen om een kaartje voor de oorspronkelijke finale te bemachti gen. Daar werd zomaar eventjes overheen gestapt. Geen woord werd eraan vuil gemaakt dat het voor al deze supporters toch wel erg pijnlijk moet zijn om te beseffen dat zij hun nachtrust voor Jan-met-de- korte-achternaam hebben opgeofferd. Nee, er is natuurlijk maar één ploeg die deze beker verdient. En dat is het elftal dat achtereenvolgens AZ, P$V én FC Twente uitschakelde. Het voetbal was soms oogstrelend, de strijdlust hartverwarmend. Met een variant op een bekende leus, zou ik daarom willen zeggen: één ding is zeker, Feyenoord heeft recht op die beker! Misschien mag ik even verder wegdromen. Ik zie een mooi rijtje voor me. 6 mei 1970. Mijn dochter Doanna heeft ook een nacht doorge bracht voor de winkeldeur om een kaartje te kunnen kopen. Ze zat midden in een drukke tentamenperi ode voor haar universitaire studie, maar ze had het er graag voor over. Ach, wat kan het Eric Gudde en de rest van de directie ook schelen? Weten zij veel? Behalve voor onze supporters, vind ik het ook voor Mario en voor onze spelers diep-treurig dat het al lemaal zo is verlopen. Zij hebben een geweldig toer nooi gespeeld, en krijgen nu als dank een opgeknipte finale in hun mik geschoven. In de publiciteit heb ben ze zich netjes ingehouden, maar ze hebben alle reden om woedend te zijn over dit grote onrecht. Dan het sportieve gedeelte. Er is natuurlijk maar één club die recht heeft op deze beker. Dat is niet de club die tegen Dordrecht alle geluk van de we reld en bovendien een verlenging nodig had om een ronde verder te komen. Het is ook niet de club die tegen NEC op een schandalige manier werd bevoor deeld door de scheidsrechter en er toen, opnieuw na verlenging, zowaar in slaagde om de tegenstander op de knieën te krijgen. En het is ook niet de club die de mazzel had om in de halve finale te mogen aantreden tegen het door een blessuregolf zwaar verzwakte Go Ahead. 6 mei 1984. 6 mei 2010. Als het vandaag lukt, zou de overwinning moeten worden opgedragen aan mijn dochter Doanna, en aan al die andere supporters die 's nachts voor de winkeldeur hebben gelegen. Hand in hand, kamera den! Geen woorden maar daden! BOUDEWI)N WARBROEK Doanna. Foto: Remco Kaal

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 55