Meester spreekt Rien Meester ,g Helemaal niets 9 In de eeuwige discussie rond de rivaliteit met die club uit 020 hoor je vaak de opmerking dat onze afkeer van die vereniging uit de betonnen disco in Diemen voortkomt uit een soort minderwaar digheidscomplex. Volgens die sprekers moeten we daar boven staan, we moeten uitgaan van eigen kracht! Op zich klopt die visie wel, maar de achterliggende gedachte is niet helemaal correct. De gevoelens van veel voetballiefhebbers met betrekking tot 020 zijn niet gebaseerd op een gevoel van eigen minderwaardigheid, maar op de niet uit te roeien gedachte van die mannen dat ze beter zijn en ei genlijk vanuit een soort natuurwet recht hebben op kampioenschap en bekerwinst! Het was afgelopen zondag weer tekenend: een teleurgestelde Demy de Zeeuw vroeg zich af hoe het nu kwam dat elke tegenstander tegen 020 ex tra zijn best deed ze dwars te zitten, terwijl heel Nederland het kampioenschap best aan de Tukkers gunde. Geen moment kwam hij op het idee dat het poenige, schreeuwerige imago dat door een aantal elementen uit 020 wordt uitgestraald in het land geen sympathie kweekt. Denk nog maar eens te rug aan de manier waarop De Zeeuw zelf zijn over gang van AZ naar 020 doorgedrukt heeft. Martin jol toonde zich wat realistischer: hij stelde dat er misschien 4 miljoen Nederlanders fan van 020 wa ren, maar dat er 12 miljoen een hekel aan die club hebben. Nu gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat we jol dit seizoen weinig of niet op dat arrogante 020-gedrag hebben kunnen betrappen. Ook moeten we toege ven dat hij dat spul weer goed aan het voetballen heeft gekregen. In dat opzicht lijkt de constatering van Youri Mulder dat het niveau van het Neder lands clubvoetbal de laatste jaren omhoog is ge gaan een terechte! Mario kreeg met het inbreng van veel jeugd eigen Feyenoord weer behoorlijk op de rails, Dick "Wie betaalt me het meest?" Advocaat bracht AZ op het goede spoor, McLarens verdiensten zijn al vol doende geloofd, Ron Jans zorgt volgend jaar voor Friese aansluiting bij de subtop, Heracles verraste iedereen met een keurige zesde plaats: de compe titie 2010 - 2011 belooft een spannend geheel te worden! Maar eerst nog even het klusje van vanmiddag, je kunt de situatie op twee manieren bekijken. De aardigste is gebaseerd op de gedachte dat de te leurstelling bij de tegenstander over het gemiste kampioenschap zó groot is, dat ze aangeslagen en gedemotiveerd aan de klus zullen beginnen. En, wij, in de roes van de prachtige match tegen Hee renveen, zijn in een positieve flow en zetten dat om in een prachtige overwinning Een minder positieve filosofie is de gedachte dat Suarez en de zijnen tot op het bot gemotiveerd zijn om nog iets van het seizoen te maken. En niets is beter om de slechte smaak van zondag j.l. weg te spoelen dan een klinkende zege in het hol van de leeuw. En vakman jol een beetje kennend zal hij ze ker proberen die revanchegevoelens uit te buiten. We weten dat Ajax maar éen keer puntverlies had in een uitmatch in de tweede competitiehelft, juist, in de Kuip! En met een beetje mazzel roept het hele stadion na afloop: "Helemaal niets, helemaal, helemaal niets in Amsterdam!" Fijne wedstrijd!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 45