Ik hoop ook dat wij als Legioen ons vandaag van onze beste kant laten zien. We moeten onze club van de eerste tot de laatste minuut steunen en als het kan met Feyenoord liederen. Ik zou het geweldig vinden als vandaag spreekkoren met Harnas en gas erin niet te horen zijn. Ten eerste omdat we met dat soort spreekkoren Feyenoord niet helpen, ten tweede om dat het een dag na bevrijdingsdag is en ten derde omdat alle media van het hele land hopen dat wij er op de tribune vandaag een puinhoop van maken zo dat ze ons in hun programma's en kranten helemaal af kunnen maken. De laatste weken is dankzij de me dia en diverse politieoptredens het beeld ontstaan dat iedere Feyenoordsupporter een hooligan is en dat alles geoorloofd is om ons te "bestrijden". Ter wijl al dit gedoe feitelijk begonnen is met allerlei be dreigingen vanuit Mokumse hoek die tot het splitsen van de finale leidden... Ik hoop dat we ons vandaag op de tribunes "netjes" gedragen en geen aanleiding geven tot bijvoorbeeld het staken van de wedstrijd. Daar schiet Feyenoord namelijk niks mee op! Echte supporters steunen hun club vandaag op posi tieve wijze. Of het nou goed afloopt of niet. We ho pen allemaal op het eerste, maar als het onverhoopt toch misgaat wel blijven tot het einde alsjeblieft en zingen voor je club. Ik stoor me altijd enorm aan mensen die eerder weggaan als het slecht gaat. juist als het effe wat minder gaat kun je je als suppor ter onderscheiden. Ik las in de krant dat afgelopen zondag die UFO (waar 16.000 man naar een beeld scherm keken) direct leegliep na de 2-0 van Twente. Met dat soort nepsupporters willen wij onszelf toch niet vergelijken? Vanavond moeten wij sowieso op een waardige manier afscheid nemen van onze spe lers. Ze hebben een prima seizoen gehad wat met een vierde plaats en het behalen van de bekerfinale als geslaagd beschouwd mag worden. En daarvoor mogen we ze na afloop best bedanken. En stel je voor dat het lukt, dat we alsnog die beker pakken vanavond... Dan worden precies veertig jaar na het winnen van de Europa Cup nieuwe helden geboren. Wat een feest zal het dan worden... 41 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 41