7. Hoe is het tussen Feyenoord en Ajax gegaan bij het bekertoernooi? Sinds de invoering van het betaald voetbal was Ajax in tien bekercompetities de tegenstander. En zo slecht als de cijfers over de competitiewedstrij den tegen Ajax zijn, zo goed zijn ze voor de beker. Feyenoord was zeven keer de sterkste, met inbe grip van de finale in 1980, toen Feyenoord met 3-1 won en daardoor de double voor Ajax verhinderde. De laatste ontmoeting was zeven jaar geleden, in de halve finale. Bosvelt scoorde, nadat hij een wat slap reagerende Chivu had afgetroefd. In 1999 ver loor Feyenoord de halve finale in Amsterdam maar werd het wel landskampioen. In 1993 gebeurde iets soortgelijks: een enorme zeperd in de halve finale van het het bekertoernooi (0-5!) maar op de laatste competitiedag kampioen door een forse overwin ning in Groningen. 8. Die bekerfinale was zeker de mooiste overwin ning? Qua resultaat wel. Maar zeker zoveel plezier plezier hebben we beleefd aan de overwinning in Amster dam in 1995, met de beroemde golden goal van Mike Obiku. Het was het seizoen dat Ajax onder Van Gaal zijn beste elftal in het veld bracht sinds de tijden van Cruijff en liefst drie keer voor de Champions League van AC Milan won. En er was het laatste seizoen dat Feyenoord zowel het landskampioenschap als de beker won, '83-'84. In de derde ronde, zeg maar de achtste finales, moest Feyenoord naar De Meer, waar het vroeg in het seizoen met 8-3 was afgedroogd. Maar johan Cruyff had wraak gezworen (hij had hei bel met het Ajax-bestuur) en Feyenoord had al een goed elftal. De wedstrijd eindigde in 2-2, Gullit en Houtman namen de doelpunten voor hun rekening. Toen moest er volgens het van kracht zijnde regle ment een replay komen in De Kuip. Dat werd een pittige pot. Na 90 minuten was het opnieuw gelijk (1-1), maar in de verlenging kegelde Houtman, die ook al het eerste doelpunt had gemaakt, Ajax uit het toernooi. Mooie tijden. Het leverde in al die gevallen later ook de beker op. En niet gestolen, wat we wel zullen blijven zeggen als Ajax vandaag de trofee in handen krijgt. 31 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 33