Roy Makaay lillllringen I STADION S Zijn gevoel zei hem al een heel tijdje geleden dat hij er goed aan doet er mee op te houden. In een speciaal belegde persconferentie bracht Roy Ma kaay zijn beslissing vorige week maandag naar buiten. Met ingang van het seizoen 2010 - 2011 staat zijn naam bij geen enkele club meer op de spelersloonlijst. Bij Fey- enoord, noch bij Vitesse, noch elders. Zijn gezin en zijn zaakwaarnemer waren de eersten te horen van hem kregen, dat hij er een punt achter zet. Alvorens het besluit wereldkundig te maken lichtte hij een kleine drie weken geleden eerst technisch directeur Beenhakker in. Eenmaal zo ver viel er een pak van zijn hart. "Ik heb een geweldige carrière gehad.", zei Makaay tijdens de pers conferentie. „Het is mooi geweest." Na zeventien jaar zijn beroep te hebben gemaakt van het scoren van doelpunten treedt Rudolfus Antonius Makaay straks terug in de luwte van de anonimiteit. Op straat zullen de mensen hem ongetwijfeld blijven her kennen. Maar binnenkort is de tijd definitief voorbij dat hij zich moet verantwoorden voor de doelpunten die hij de laatste tijd niet maakte. Eerder leverde hij ze af bij de vleet, aan één stuk door, de een nog mooier dan de ander. Vanaf de dag dat hij bij Feyenoord onder contract kwam te staan, kwam zat het hem doorgaans niet mee. In Rotterdam-Zuid verbleekte das Phantom. Hij was soms niet meer dan een figurant, die vruchteloos de diepte zocht en maar zelden goed werd aangespeeld. Makaay gedijt het best in een 4-4-2-systeem. Een gege ven dat destijds door alle betrokkenen over het hoofd is gezien, die bij zijn transfer naar Feyenoord een rol hebben gespeeld. Toenmalig technisch directeur Bosz, trainer Van Marwijk, zaakwaarnemer lansen, hijzelf, geen van allen realiseerden ze zich dat de successchut- ter veel minder rendement heeft in het soort voetbal dat Feyenoord speelt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26