SUAREZ EN PANTELIC WIJZEIV T «iMMBMMM».. -vw Ajax boekte tegen vw-venlo de elfde overwinning op rij in de Eredivisie. De 7-0 was tevens de groot ste competitiezege van het seizoen. Luis Suarez en Marko Pantelic scoorden allebei drie keer. Ajax bleef daarmee drie speelrondes voor het einde in het spoor van koploper Twente. Een week na de zwaarbevochten zege in Den Haag (0-1) beleefde Ajax een heerlijk eenvoudige mid dag tegen wv-Venlo, dat dit seizoen nog geen uitwedstrijd won. Al na twaalf minuten keken de Limburgers tegen een kansloze 3-0-achterstand aan. Bovendien was er vooraf goed nieuws voor Ajax uit Eindhoven, waar nummer drie PSV twee punten liet liggen tegen Feyenoord (0-0). Al na vijf minuten opende Luis Suarez de score. De Ajax-aanvoerder was al enige weken op jacht naar zijn dertigste goal. Tegen FC Groningen en ado bleef Suarez nog op 29 steken. Nu mocht hij eindelijk nummer dertig begroeten. Een fraai inge schoten vrije trap leverde Ajax in de openingsfase de voorsprong op. Dat gebeurde overigens nadat VW een minuut eerder brutaal het doel van Ajax had opgezocht. Achmed Ahahaoui vond echter Maarten Stekelenburg op zijn weg. Nauwelijks vijf minuten na de openingstreffer liet Suarez de ArenA opnieuw juichen, in zijn weg naar het doel werd hij op de rand van het strafschop gebied door WV-verdediger Niels Fleuren aan zijn shirt getrokken, waarna scheidsrechter Danny Makkelie Ajax een penalty toekende. Die buiten kans verzilverde de Uruguayaanse topschutter met plezier: 2-0. De vlotte treffers van Suarez kregen nog binnen het kwartier een vervolg. Marko Pantelic draaide handig bij tegenstander Ferry de Regt weg, waarna de Serviër zijn team uit de draai naar 3-0 schoot. Nog voor rust werd de score verder opgevoerd tot 5-0. Eerste legde doelpuntenmaker Pantelic de bal in de 38e minuut - op aangeven van Suarez - col legiaal af aan Urby Emanuelson die daardoor ook in de score mocht bijdragen, vier minuten later maakte Ajax' topscorer Suarez zijn derde van de middag. Met gemak omspeelde hij de arme keeper Ruud Boffin, die voor de vijfde keer in drie kwartier gepasseerd werd: 5-0. In de tweede helft probeerde Ajax, dat met Gabri voor de geschorste Eyong Enoh speelde, de score nog verder te verhogen. De invallers Nicolas Lodei- ro en christian Eriksen gaven Ajax de laatste 25 minuten van de wedstrijd wat nieuwe impulsen. Zo zette Lodeiro landgenoot Suarez af en toe goed voor de keeper en waagde hij een goede poging

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21