15 '"Öi INTERVIEW W I I I Anita maakt bij Ajax onderdeel uit van de minst ge passeerde verdedigingslinie in de Eredivisie. 'Sinds de winterstop scoren we niet alleen ontzettend mak kelijk, we krijgen bijna geen goals meer tegen. Als je ziet hoe Jan en Toby (Vertonghen en Alderweireld, red.) zich in het centrum staande houden, dat is echt knap. Gregory en ik leveren ook onze bijdrage, maar vergeet ook het werk van de middenvelders niet. Eyong Enoh en Demy de Zeeuw onderscheppen de bal vaak al voordat wij in actie hoeven te komen.' In de eerste seizoenshelft was Ajax nog niet zo 'vast' en degelijk als nu, meent Anita. 'Zoiets heeft tijd nodig, het ontstaat gaandeweg. In de loop van het seizoen zijn we als ploeg heel wat ervaring rijker geworden. Aanvankelijk werden we nog weieens geklopt bij dode spelmomenten. De organisatie was op zulke momen ten gewoon nog niet ideaal. Als je terughaalt hoe we de uitwedstrijden tegen PSV en FC Twente hebben verloren, dat zou ons nu echt niet meer gebeuren.' Die paar 'grote' wedstrijden voor de winterstop zullen achteraf beslissend zijn in de titelrace, mocht Ajax de koploper uit Enschede niet meer achterhalen. Al gelooft Anita er heilig in dat het goed komt. 'Ik denk echt dat wij alsnog kampioen worden. Voor mijn ge voel is die kans in elk geval groter dan vijftig procent. Feyenoord zal er vanmiddag tegen Twente toch ook nog vol voor willen spelen.' Dat zal ook gelden voor Heracles Almelo, misschien wel de grootste surprise van dit seizoen. De ploeg van trainer Gertjan Verbeek presteert op de toppen van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15