AJAX IN STIJL NAAR EE Door een prima 6-0-overwinning op Go Ahead Eagles in de sfeervolle, Engels aandoende Ade laarshorst plaatste Ajax zich overtuigend voor de bekerfinale. Eerstedivisionist Go Ahead Eagles slaagde er eer der in het toernooi in om NAC Breda en Heracles Almelo uit te schakelen. De ploeg van Andries Ul- derink hoopte ook tegen Ajax op een onvervalste bekerstunt. Uitgerekend de bekerduels met de Jupiler Leagueclubs AGOW en FC Dordrecht be hoorden tot de matigste duels die Ajax dit seizoen speelde. De droom die de thuisploeg koesterde over een eerste bekerfinaleplaats in 45 jaar was dus ook ergens op gebaseerd. Bijna een halve eeuw terug was Feyenoord met 1-0 te sterk voor de Deventenaren in de Nederlandse Cup final. Anno 2010 verzekerden de Feyenoorders zich een dag eerder al van een plek in de bekerfinale. De Rotterdammers waren verrassend met 2-1 te sterk voor competitiekoploper FC Twente. Het liep in de Adelaarshorst heel anders dan de thuisploeg zich vooraf had gewenst. De Eagles ont ketenden in de openingsfase wel een imposante voetbalstorm, die vooral trok richting het doel van Maarten Stekelenburg. Rechtsbuiten Joey Suk was namens de thuisploeg het dichtst bij een openingsdoelpunt. De publiekslieveling mikte de bal echter hoog over. Demy de Zeeuw maakte na 'tien minuten al een (voorlopig) einde aan de Overijsselse droom. Luis Suarez kwam door op links, waarna de voormalige Eagle de bal simpel kon intikken: 0-1. Stekelenburg hoefde voor rust niet veel te doen. Wat de Amsterdamse goalie deed, deed hij goed. Zo bracht Stekelenburg prima redding op een inzet van spits Nigel Hasselbaink. Maikel Kieftenbeld en Jules Reimerink mikten hun pogingen respectieve lijk naast en over. Het publiek in de stijf uitverkoch te Adelaarshorst genoot hoor- en zichtbaar met volle teugen van de speciale bekeravond. De 2-0 van Marko Pantelic, vijf minuten voor rust ingeschoten (na een combinatie met Siem de Jong), reduceerde het geloof in een bekerstunt helemaal tot nul procent. Eerder had ook de mee opgeko men Urby Emanuelson al kunnen scoren. Maar zijn inzet belandde op de vuisten van doelman Remko Pasveer. De doelman was na rust net eerder bij de bal dan de doorgebroken Suarez. De Uruguayaan TERUGBLIK f'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22