Ijl lilt!!! i II jjinii'i HfW II: HV''!', Illlli a ongelukkig, geen kwestie van concentratieverlies of iets dergelijks. Maar ie dereen heeft kunnen zien dat ik echt pissig was toen Dszudszak vervolgens die penalty erin schoot. Ze ker omdat ik die bal nog bijna had, dat maakte het extra frustrerend. Dan duik ik nog liever naar de verkeerde hoek. Ik ben op zo'n moment oprecht boos, ook al is het duide lijk dat we toch gaan win nen. Je moet perfectionis tisch blijven. Dat is een vereiste om te presteren, ook als je, zoals wij nu, in een flow zit.' 'fff -f t f t i EXTRA STIMULANS Zijn woorden tekenen de HHH onveranderde instelling van de speler die van de huidige selectie de meeste dienstjaren bij Ajax achter zijn naam heeft. Stekelen burg debuteerde in het eerste elftal aan het begin van het seizoen 2002-2003, toen PSV met 3-1 werd ver slagen in de strijd op de Johan Cruijff Schaal. Hij was er dus ook al bij toen de club zijn laatste landstitel begroette, medio 2004. En dat was niet als reserve, corrigeert hij de interviewer. 'Ik begon dat seizoen als eerste doelman.' Blessureleed zorgde er vervolgens voor dat Stekelenburg in dat kampioensjaar slechts tien Eredivisieduels speelde. Bogdan Lobont nam de rest voor zijn rekening. Met de festiviteiten van toen in gedachten kan Ajax' nummer 1 zich wel voorstellen wat een eventueel dertigste landskampioenschap zal losmaken binnen en buiten de club. 'Het heeft natuurlijk veel te lang geduurd. En hoe langer het duurt, hoe groter het ver langen wordt. Zowel bij de supporters als bij ons als spelersgroep. Wij willen prijzen winnen, daar doe je het als voetballer allemaal voor. En nog los van de emoties is het voor de club ook sportief en financieel heel belangrijk om weer in de Champions League te kunnen spelen. Dat kan ook via de tweede plaats, al moet je dan voorrondes overleven. Maar als Twente geen rare dingen gaat doen, moeten we die tweede plek wel degelijk koesteren.' Een hernieuwde kennismaking met het meest pres tigieuze Europese toernooi (Ajax deed voor het laatst mee in het seizoen 2005-2006) zou voor Stekelenburg een extra stimulans zijn om zijn club trouw te blijven. De doelman heeft nog een contract tot medio 2012 en is helder over het uitdienen van die verbintenis. 'Op een gegeven moment is het verlengen of vertrekken. Ajax zal niet willen dat ik transfervrij de deur uitloop en andersom gun ik dat Ajax ook niet. Ik heb zo veel aan de club te danken. Dus het is simpel: dat zal nooit gebeuren. Ik heb ook al vaker aangegeven dat ik het nog steeds prima naar mijn zin heb en dat ik altijd met honderd procent inzet voor Ajax zal keepen. Mocht er zich een keer een mooie club melden, dan zal ik daar heus wel serieus over nadenken. Zoals de club dat ook zal doen. Maar het is niet zo dat ik per se weg wil.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15