'Wij willen prijzen winnen, daar doe je het als voetballer allemaal voor. En nog los van de emoties is het voor de club ook sportief en financieel heel belangrijk om weer in de Champions League te kunnen spelen' VVV UIT duurd voordat Stekelenburg definitief uit de schaduw van zijn illustere voorganger kon stappen, al was de regelmatig terugkerende roep om een rentree van Van der Sar voor hem nooit een serieus item. 'De buiten wacht vond het een razend interessante kwestie. Ik Ajax is de enige ploeg in de Eredivisie die dit seizoen met betrekkelijk gemak de uitwedstrijd tegen VW- Venlo wist te winnen. Op 20 september zegvierden de Amsterdammers in de Koel met 0-4, dankzij vier goals van Luis Suarez. 'Het scoreverloop was erg gunstig voor ons,' herinnert Stekelenburg zich. 'Na drie minuten maakte Luis al de 0-1. En als wij eenmaal op voorsprong staan, zijn we eigenlijk niet meer te stuiten. We hebben een paar jongens die dodelijk efficiënt zijn in de omschakeling. Neem Dennis Rommedahl, die is in zulke situaties goud waard. Telkens als hij invalt, scoort hij of hij geeft een assist.' De heenwedstrijd in Venlo werd een zwarte dag voor Dennis Gentenaar. Niet omdat de oud-Ajacied in het doel van VW een paar keer moest Vissen', maar omdat hij in de slotfase een zware knieblessu re opliep. Stekelenburg spreekt zijn ex-collega nog regelmatig. 'Dennis revalideert op de Toekomst. Hij woont in Ouderkerk aan de Amstel, dus dat is voor hem een stuk makkelijker dan elke dag op en neer naar Venlo te rijden. Binnenkort zal hij het veld wel weer op mogen.' heb er geen seconde van wakker gelegen.' Niettemin ervaart hij het als prettig dat de 39-jarige keeper van Manchester United een poosje terug alle geruchten naar het rijk der fabelen verwees en volmondig uitsloot dat hij straks met Oranje naar Zuid-Afrika afreist. De discussie lijkt nu verstomd. Zonder afleiding uit die hoèk kan de eerste keus van Martin Jol en Bert van Marwijk zich nu concentreren op de resterende vier competitiewedstrijden, waarin een zinderende apotheose nog altijd tot de mogelijk heden behoort. 'Ons uitgangspunt moet zijn dat we zelf alle wedstrijden winnen. Gelet op hoe het de laat ste weken gaat, moet dat zeker kunnen. Zelfs als wij niet goed spelen, winnen we ruim, zoals tegen RKC. Natuurlijk blijven we afhankelijk van FC Twente. Als zij geen fouten maken, is de tweede plaats het hoogst haalbare. In dat geval vind ik niet dat wij onszelf iets kwalijk kunnen nemen.' Hoe vanzelfsprekend en gemakkelijk het soms ook oogt, winnen gaat uiteraard nog steeds niet vanzelf voor Ajax. De ploeg van Jol kan zijn onstuitbare reeks alleen continueren bij de gratie van het feit dat iedere speler scherp blijft en consciëntieus zijn taken uitvoert in het veld. Ook als het scorebord al lang en breed een veilige marge aangeeft. Stekelenburg haalt de thuis wedstrijd tegen PSV aan als voorbeeld. 'Vooraf had ik natuurlijk meteen getekend voor een 4-1 -overwinning. Maar na afloop baalde ik toch behoorlijk van dat ene tegendoelpunt. Jan Vertonghen probeerde de bal weg te koppen, maar ging er met zijn hoofd net onderdoor, waardoor hij tegen z'n hand kwam. Dat was gewoon

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14