Sinds Maarten Stekelenburg vader is, won Ajax bijna al zijn wedstrijden Als enige speler in de huidige selectie was Maarten stekelenburg er al bij toen Ajax zijn laatste landstitel begroette, in 2004. zes jaar later proeft de doelman een almaar groeiende hunkering naar nieuw succes, binnen de club, in de spelersgroep en niet in de laatste plaats bij zichzelf. 'Het heeft natuurlijk veel te lang geduurd. En hoe langer het duurt, hoe groter het verlangen wordt. Helaas hebben we het niet in eigen hand.' APOTHEOSE SEM IS DE TALISMAN tekst Maarten Dekker et Sera Stekelenburg als talisman marcheerde Ajax de afgelopen maanden opmerkelijk soepel over de velden van de Eredivisie. 'Sinds die kleine er is, winnen we zo'n beetje alles,' zegt vader Maarten Stekelenburg grijnzend over zijn zoontje, dat op 24 januari werd geboren. Een paar uur later versloeg Ajax (met Ken neth Vermeer als vervanger van de kersverse vader) al meteen AZ; het beginpunt van een imposante reeks successen. Sindsdien werd in de eigen competitie alleen nog gelijkgespeeld tegen Feyenoord en in het Europese strijdperk moest Ajax over twee wedstrijden zijn meerdere erkennen in juventus. En de ploeg van trainer Martin Jol bereikte ook nog de bekerfinale. Zo is Stekelenburg in dubbel opzicht een gelukkig man, allereerst uiteraard als het gaat over zijn vader schap. 'Sem is nu ruim twee maanden en hij groeit heel goed. Het gevoel als je thuiskomt en hem in je armen neemt, dat is onbeschrijfelijk. Zodra ik thuis ben, draait alles om die kleine. In die zin kan ik dingen wel beter relativeren, ook het voetbal. Niet dat dat nu minder belangrijk is geworden. Maar ik kan de dingen makkelijker afsluiten. Voorheen liep ik soms nog dagen te malen over wat er in een be paalde wedstrijd was gebeurd. Nu zie ik Sem en dan is het klaar.' Hoe dat straks moet, als hij met het Nederlands elftal vertrekt naar Zuid-Afrika om daar het WK te spelen en zijn zoontje wekenlang moet missen, dat is van later zorg. 'Gelukkig hebben we tegenwoordig Skype, zodat ik hem toch elke dag even kan zien. Maar ik zal hem zeker missen, al ben ik daar nu echt nog niet mee bezig.' Het wereldkampioenschap komt sowieso niet dage lijks in zijn gedachten voorbij, bekent Stekelenburg. Hij vindt het ook moeilijk om een inschatting te ma ken van de sfeer en de entourage tijdens het toernooi. 'Ik ben al een paar keer in Zuid-Afrika geweest, maar dat was telkens in januari, als het daar hartje zomer is. In juli schijnt het er aardig koud te zijn, zeker 's nachts. En ik heb begrepen dat er tot dusver vijfdui zend Nederlandse supporters meegaan. Dat is niet veel. In allerlei opzichten zal het dus anders worden dan in Duitsland, vier jaar geleden.' Toentertijd debuteerde de doelman van Ajax bij de mondiale eindronde, als stand-in van de levende le gende die Edwin van der Sar heet. Het heeft lang ge-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 12