OUDE TIJDEN HERLEVEN... DE VOORZITTER Oude tijden herleven vanavond in De Adelaarshorst. Wij zijn met zijn allen heel trots dat we in de halve finale staan van de KNVB beker. Dat is nog niet zo vaak gebeurd in de geschiedenis van de club. En enkele jaren geleden was het ondenkbaar dat we al weer zo snel zo'n mijlpaal zouden bereiken. PROGRAMMA MAGAZINE 2010 EDWIN MULDER (FOTO RENÉ GEERARS) We weten allemaal dat het er begin deze eeuw somber uitzag voor Go Ahead Eagles. We mogen best stellen dat we van heel ver zijn gekomen. Velen hebben in de moeilijke tijd een flinke steen bijgedragen om Go Ahead Eagles weer op de kaart te zetten. Natuurlijk noem je dan al gauw de namen Hans de Vroome en Marc Overmars, die samen met collega-bestuurders, de organisatie en een groot aantal vrijwilligers de schouders eronder hebben gezet. Ook de supporters bleven Go Ahead Eagles in die moeilijke jaren onvoorwaardelijk steunen. Dat we nu in de halve finale staan is voor al deze mensen een prachtig cadeau. En misschien wacht ons een nog mooier geschenk. Over dik vier weken is de finale in de Rotterdamse Kuip. Dromen is niet verboden en dromen hoeven niet altijd bedrog te zijn. Want wie had verwacht dat wij Heracles en NAC Breda zouden uitschakelen? Het resultaat van deze stunts is dat er weer vol ontzag over Go Ahead Eagles wordt gesproken. Het is toch al een seizoen van de superlatieven. Als je een ranglijst maakt van begrotingen in de Jupiler League, dan zou Go Ahead Eagles ergens rond de zevende plaats moeten staan. Van de eerste speeldag doen we bovenin de ranglijst mee. We hebben de eerste periodetitel gewonnen en oogsten veel lof met verzorgd en aanvallend voetbal. Mooie complimenten, die een stimulans zijn voor de technische staf en de spelers. Waar het dit seizoen eindigt? Ik laat me graag verrassen. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn. De economische recessie gaat niet aan de voetballerij voorbij en veel clubs hebben het moeilijk. Go Ahead Eagles is er de afgelopen jaren in geslaagd een miljoenenschuld om te bouwen in een positief vermogen. Dat is bijzonder. Dankzij de bekersuccessen en de inkomsten uit de transfer van Demy de Zeeuw maken we ook dit seizoen winst. Toch mogen we onze ogen niet sluiten voor de realiteit. Ook Go Ahead Eagles wordt geconfronteerd met tegenvallers en we zien ook dat een aantal sponsors afhaakt. Ook de tv-gelden nemen af. Vrijwel alle clubs in het betaalde voetbal hebben hier last van en het betekent ook dat wij waakzaam moeten zijn. Het komend seizoen gaat de begroting omlaag. Dat hoeft op zich geen schokkende gevolgen te hebben, want ook de andere clubs zullen de tering naar de nering moeten zetten. Het is de enige manier om te overleven. Ik kan niet vaak genoeg benadrukken dat Go Ahead Eagles kerngezond is. Uit een recent benchmarkonderzoek van de KNVB is gebleken dat wij op vrijwel alle fronten goed scoren. Daar mogen we best trots op zijn. Trots zijn we ook op het team en de staf. Andries Ulderink is er samen met zijn assistenten Paul Bosvelt en Michel Boerebach in geslaagd een sfeer te creëren, waarin presteren en plezier in het werk hand in hand gaan. Ook de overige stafleden mag ik niet vergeten. Zoals ik ook onze kleine organisatie een compliment moet maken. Iedereen heeft zijn of haar steentje bijgedragen aan de successen van dit seizoen. Ik hoop dat we vanavond gaan genieten van een enerverend potje voetbal tegen Ajax. Daarbij hebben we onze trouwe supporters keihard nodig. Ik roep iedereen op om net als al dit hele seizoen en zeker niet in de laatste plaats in de bekerwedstrijd als één man achter het elftal te gaan staan. Wij vragen iedereen ook om het gezond verstand te laten zegevieren. Laatje horen, maar houd het beschaafd en toon respect voor de tegenstander. Hoe mooi zou het zijn als, ongeacht het resultaat, heel voetbalminnend Nederland vanavond voor de tv geniet van de sfeer en morgen met respect praat over Go Ahead Eagles. Ik reken op jullie! Edwin Mulder - voorzitter MT Go Ahead Eagles schildersbedrijf totaal vastgoed onderhoud

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 5