Nacompetitie PROGRAMMA MAGAZINE 2010 naar Rotterdam te gaan. Ook wel met 20.000! Ambitie mag je altijd hebben. Maar om de finale te halen moet tegen Ajax wel alles meezitten en is het vooral heel belangrijk dat we niet snel op achterstand komen. Reken maar dat het gaat kolken', stelt de voormalige Godenzoon zijn nazaten een heksenketel in het vooruitzicht aan de Vetkampstraat. Vier dagen voor zijn 37e verjaardag zou een finaleplaats het mooist denkbare cadeautje zijn dat de spelersgroep hem kan geven. Uiteraard streelt het hem dat de club met de halve finaleplaats voor even volop in de picture staat, zelf kijkt Overmars graag alvast over de wedstrijd van het jaar heen. Bekersucces is goed voor het imago van de club, het einddoel blijft een terugkeer naar de eredivisie. 'De laatste weken is er alleen over 'Ajax' gesproken. Ik denk dat dat onbewust toch een beetje ten koste is gegaan van de prestaties. Het is heel jammer datje tegen Dordrecht en Omniworld in drie dagen tijd zes punten laat liggen. De achterstand op De Graafschap is nu erg groot geworden. Had je die zes punten wél gehaald, dan ga je in de eerste week van april toch anders naar Doetinchem toe.' rappe buitenspelertje met de turbodijen ontbeerde weliswaar het sierlijke van illustere voorgangers als Piet Keizer, Tscheu la Ling of John van 't Schip, maar op zijn eigen onnavolgbare manier speelde hij zich al gauw in de harten van het kritische Amsterdamse publiek. Ook zijn mondige medespelers kreeg hij gauw stil. 'Door mijn prestaties duurde het niet lang totdat iedereen mij accepteerde. Al kwam ik in Amsterdam natuurlijk wel in een heel andere wereld terecht. Vooral qua kleding ben ik flink gedold, vonden ze me echt een boertje. Maar dat interesseerde me niets. Ik heb het idee dat ze mijn bravoure en nuchterheid wel grappig vonden.' De Europa Cupwinst in 1995 vormde vanzelfsprekend het absolute hoogtepunt van Overmars' vijfjarige verblijf in Amsterdam. 'En dat met zo'n jonge ploeg. De meeste spelers waren begin twintig. In vergelijking MARC OVERMARS. (FOTO RENÉ GEERARS) met bijvoorbeeld Italianen waren wij gewoon schooljongens. Als wij naar Italië moesten, voelde het ook alsof we op schoolreisje gingen. Die Italianen droegen de nieuwste pakken, hadden de mooiste auto's en waren enorm gespierd. Wij zeiden dan verbaasd tegen elkaar dat die gasten wel erg veel in het krachthonk moesten zitten. Inmiddels weten we allemaal dat dat verhaal iets anders in elkaar stak, dat ze flink snoepten. Dat werd later bij een club als Juventus wel bevestigd.' Champions League In tegenspraak met alle sombere bespiegelingen over de toekomst van het Nederlandse clubvoetbal voorspelt Overmars dat in navolging van het gouden Ajax van Louis van Gaal vroeg of laat opnieuw een Nederlandse club de Champions League wint. 'Ik weet nu dat ik deelgenoot was van een unieke tijdsperiode. In de jaren zeventig was Ajax top, dat was in '95 ook zo. Toen zat er tussen die eerste en die tweede succesperiode meer dan twintig jaar. Misschien krijg je over een jaar of twintig weer zo'n tijd. Het kan eventjes duren, maar ik geloof zeker dat het kan.' Een scenario dat vergelijkbaar is met een eventuele bekerwinst van Go Ahead Eagles? 'Dat is ook zo'n voorbeeld', beaamt de Commissaris Technische Zaken. De hoogte van begrotingen hoeft niet altijd allesbepalend te zijn, meent Overmars. 'Een elftal bij elkaar kopen geeft geen enkele garantie. Bij Go Ahead Eagles hebben we een gemiddelde leeftijd van 22 jaar. In de kwartfinale tegen NAC stonden er vier spelers van negentien en twee van twintig in de basis. Zo'n wedstrijd tegen Ajax is voor ons als club een unieke mogelijkheid om onszelf in de picture te spelen.' Naar de Kuip Overmars dicht Go Ahead Eagles zeker kansen toe om de bekerfinale te halen. Dromen van de Kuip en misschien zelfs wel Europees voetbal mag, het kost niets. 'Ja, ik zie het in gedachten wel voor me om met 10.000 Eagles-supporters De titelkansen van Go Ahead Eagles lijken dan bijna verkeken, dat wil geenszins zeggen dat Overmars promotie in het huidige voetbaljaar al uit het hoofd heeft gezet. 'De nacompetitie is nu de enige weg om het te halen. Je hebt 50 procent kans. Het zou echt fantastisch zijn wanneer het lukt. Natuurlijk gaat er weieens wat mis, maar we zijn er klaar voor. Qua organisatie loopt het goed. De leden van de technische staf vullen elkaar heel goed aan. Het bestuur en de commissarissen doen er ook alles aan. Kortom, alles staat in het teken van het voetbal.' Overmars heeft een stapsgewijze weg omhoog voor ogen. 'Riemer van de Velde vertelde me onlangs dat ze er bij Heerenveen negentien jaar mee bezig zijn geweest. Maar als het stadion meegroeit met de club en de successen, dan kan het bij ons in Deventer ook lukken. Absoluut!' schildersbedrijf ïi totaal vastgoed onderhoud

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 11