De Wedstrijd Interview waarin dat wél het geval was. Die verloren we telkens met één doelpunt verschil. We hebben gewoon te vaak bad luck. Sommige mensen zeggen dat de ranglijst nooit liegt. Maar met dat cliché ben ik het niet eens. Wij doen qua spelersmateriaal echt niet onder voor veel andere teams in de Eredi visie." Je bent nu zeven maanden in Nederland. Hoe bevalt het je hier? "Ik heb het in Nederland heel goed naar mijn zin. Het leven hier is goed. Ik voel me echt thuis in Nederland. Alleen het weer is wat slechter dan ik gehoopt had, haha. De mensen hier zijn aardig, behulpzaam en ze spreken in veel gevallen Engels. Dat maakt het voor mij eenvoudiger om met ze te communiceren." Nederland, de Eredivisie, RKC WAALWIJK: is het tot nu toe watje ervan had verwacht? "Absoluut! Ik rekende op een hoog niveau voetbal, hoger dan ik gewend was in Israël. Dat heb ik gekregen. Ik wilde beter worden als speler en ben ook wat dat betreft op de goede weg. En RKC WAALWIJK is een pret tige club, net zoals dat Nederland een fijn land is. Zowel binnen als buiten de club heb ik veel aardige mensen ontmoet en vrien den gemaakt." Kortom: Ohad houdt van Waalwijk. En Waalwijk houdt van Ohad. "Ik word daar altijd een beetje verlegen van, van aandacht van supporters. Niet dat ik het niet gewend ben, hoor. Want bij mijn vorige club, Hapoel Kfar Saba, was ik één van de meest populaire spelers. Dat komt omdat ik in de stad Kfar Saba ben opge groeid en dus konden de supporters zich met me identificeren. Ik was eerst suppor ter van die club en daarna keeper en ging letterlijk van de tribune naar het veld. Dat ik hier in Waalwijk ook wordt gewaardeerd, geeft me een goed, warm gevoel. Ik denk dat iedereen het fijn vindt om geliefd te worden. Het enige wat ik kan doen, is mijn best doen die warmte terug te geven aan de supporters." De wedstrijd tegen Ajax is daarvoor een uitgelezen moment. Het Mandemakers Sta dion was anderhalve week voor de partij al uitverkocht! "Zelfs in Israël is die club bekend. Zeg je 'Holland', dan zeggen de voetballiefheb bers daar meteen 'Ajax!'. Afgelopen week end heb ik met vrienden naar Ajax-PSV ge keken op Eredivisie Live. Ajax is in de beste vorm van alle teams in de league, denk ik. Wat ze zondag tegen PSV lieten zien, was een geweldige prestatie. Daarom reken ik vandaag op een zware strijd. Ik zeg bewust strijd, en niet wedstrijd. Want ik denk dat we het van strijd moeten hebben tegen Ajax. Mij motiveert de komst van een grote ploeg als Ajax overigens niets extra. De Is raëlische vlag, die wellicht bij hun suppor tersvak hangt, zal dat wel doen, haha. Die vlag geeft me altijd een boost. Maar tegen wie we ook spelen: ik doe altijd mijn best."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 13