DE .nHranKnik - AJAX OOK FC UTRECHT Ik 'jéU« I' Net als een week eerder tegen Vitesse kwamen de Ajacieden tegen FC utrecht vier keer tot sco ren in de eigen ArenA. Luis Suarez was twee keer trefzeker, terwijl de Ajax-defensie opnieuw de nul hield in een thuiswedstrijd. Op eenvoudige wijze zette Ajax aldus de prima thuisreeks in de com petitie voort. De bezoekers moesten het doen zonder de steun van de eigen aanhang. De 600 Utrecht-fans werden bij aankomst in Amsterdam naar de Domstad teruggestuurd wegens aanhou dende kwetsende spreekkoren. 'Ik hoop dat we onze kwaliteiten kunnen uitspelen,' sprak Martin Jol in de aanloop naar de wedstrijd. 'Zeker ook omdat Suarez er weer bij is.' De aan voerder zat drie dagen eerder tijdens het Europa Leagueduel met Juventus een schorsing uit. in de competitie miste hij dit seizoen nog geen minuut. Zijn terugkeer leverde Ajax in ieder geval twee doelpunten van zijn topscorer op. Met name de eerste treffer, vlak voor rust, kwam op bijzondere wijze tot stand. Een vrije trap van Jan Vertonghen belandde in de Utrechtse muur, waarna de Belg in de rebound de bal knalhard tegen de rug van Suarez knalde. Via zijn rug veranderde de bal dus danig van richting dat Utrecht-keeper Sinouh, die de zieke Vorm verving, kansloos was: 1-0. Ajax had op het moment van Suarez' curieuze tref fer al tien minuten een man meer op het veld staan. In de 33ste minuut kreeg Jan Wuytens een rode kaart van scheidsrechter Braamhaar nadat hij met gestrekt been in botsing was gekomen met Siem de Jong. Het betekende tevens een breekpunt voor Ajax, dat het tot dat moment lastig had tegen het verdedigend spelende Utrecht. Een doelpunt van Sander Keller werd wegens hands afgekeurd, in de rust voerde Jol twee wissels door. Marko Pantelic, die in de eerste helft een tik tegen zijn zij kreeg, bleef net als Vurnon Anita in de kleedkamer achter. Met invallers Dennis Rommedahl en Urby Emanuelson binnen de lijnen lian AiQv in Hq

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 23