AJAX STRIJDEND TEN OND If.! fS *«3 22 De offensieve intenties en het geconcentreerde spel brachten Ajax in de tweede wedstrijd tegen Ju- ventus uiteindelijk niet de gewenste afloop. Na het doelpuntloze duel is Ajax Europees uitgevoetbald. Christian Eriksen was de grootste verrassing in het basiselftal van de Amsterdammers. De pas 18-ja- rige Deen begon als linkermiddenvelder. Eriksen vond voor zich het aanvalskoppel dat Miralem Su- lejmani (thuis nog trefzeker tegen Juve) en Marko Pantelic vormden. Siem de Jong speelde kort in de rug van zijn twee spitsen. De geschorste Luis Sua- rez bekeek de return als 'geluksbrenger' vanaf de tribune van het halfgevulde Stadio Olimpico. De wedstrijd speelde zich voor rust vooral af op het middenveld. De spaarzame keren dat de doel gebieden werden bereikt, waren de Italianen nét iets gevaarlijker. Claudio Marchisio stelde Maarten Stekelenburg al vroeg op de proef met een schui ver richting benedenhoek. De Ajacied ging gestrekt succesvol naar de hoek. Na een half uurtje spelen bleven de Ajacieden schadevrij na kopballen van de mee opgekomen verdedigers Giorgio Chiellini en Nicola Legrottaglie. Toby Alderweireld bracht bij de laatste inzet vlak voor de doellijn tijdig redding. Middenvelder Mohamed Sissoko raakte met zijn inzet de paal. Ajax zette daar in de eerste 45 minu ten slechts een wild overgetrapte bal van linksback Jan Vertonghen tegenover. 'Juventus was vandaag niet veel sterker dan Ajax,' keek Jol na afloop terug. 'Pantelic en Sulejmani kwamen niet aan de bal. Ook Christian Eriksen kreeg weinig mogelijkheden om de voorzet te ge ven vanaf links. Hij had met een indraaiende bal, uit een hoek waaruit bij ons niet veel assists komen, gevaarlijk kunnen zijn. Jan Vertonghen verplaatste het spel aanvankelijk goed. Maar ook hij kreeg het na rust lastiger.' In het vervolg bleven echt uitgespeelde aanvallen schaars. De verdedigers van de thuisploeg hielden de Ajacieden vaak succesvol ver van Manninger weg. Heel veel tijd of kans om zich te laten zien kreeg ook Eriksen dus niet. De aanvallers van Ju- «gglÉf ISmé W TERUGBLIK Wrwki ~"W [£gonj ftEGON

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21