'Voor de winterstop speelde Demy in de rol die ik nu heb. Hij doet nu meer verdedigend werk, terwijl het mijn taak is om zo veel mogelijk bij het doel van de tegenstander op te duiken' TELG UIT EEN SPORTIEF GESLACHT kwam, nog vrij vroeg in de wedstrijd. Ik wilde eigenlijk Marko Pantelic aanspelen, maar daar lag de bal net niet lekker voor. Toen besloot ik maar te schieten.' WISSELWERKING Een concrete verklaring voor de piek in zijn eigen vorm heeft De Jong niet echt. 'Ik denk dat het deels een kwestie van leeftijd is. Ik ben iets ouder en dus volwassener geworden. Mensen moeten ook niet ver geten dat ik inmiddels rond de vijftig wedstrijden voor Ajax achter mijn naam heb. Het is dus niet zo dat ik net kom kijken en er plotseling sta. Vorig seizoen ging Siem de Jong (21is een telg uit een sportief geslacht. Vader George de Jong en moeder Loekie Raterink verdienden hun sporen in het volleybal. George speelde 35 wedstrijden voor Oranje, terwijl Loekie het dubbele aantal interlands achter haar naam heeft. In clubverband speelde het stel lange tijd in Zwitser land, waar George ook als coach actief was en later in dienst trad bij de mondiale volleybalbond FIVB. Begin 1989 werd Siem geboren in het ziekenhuis van Aigle, anderhalfjaar later gevolgd door Luuk. In 1995 keerde de familie De Jong terug naar Nederland, waar beide zoons begonnen met voetballen bij de amateurs van DZC '68 in Doetinchem. Het ouderlijk huis van Siem de Jong staat vlak bij de Vijverberg, het stadion van De Graafschap. het ook helemaal niet slecht, alleen raakte ik toen op een ongelukkig moment geblesseerd.' Het letterlijke breekpunt in die jaargang kwam voor De Jong in de thuiswedstrijd tegen Heracles, toen hij onderuit werd gehaald door keeper Martin Piecken- hagen en in de ongelukkige val die volgde zijn sleu telbeen brak. Die diagnose werd overigens pas later gesteld, nadat De Jong de wedstrijd wel had uitge speeld, de pijn verbijtend. Het duurde na dat incident zes weken voor hij weer fit was. Nu krijgt hij het vertrouwen van trainer Martin Jol, die hem kort achter de aanvalslinie laat spelen. Hij noemt het zelf de positie waarop hij het best rendeert, op een middenveld dat verder bestaat uit de robuuste controleur Eyong Enoh en manusje van alles Demy de Zeeuw. 'Voor de winterstop speelde Demy in de rol die ik nu heb. Hij doet nu meer verdedigend werk, terwijl het mijn taak is om zo veel mogelijk bij het doel van de tegenstander op te duiken. Maar we moeten el kaar ook afwisselen. Op de momenten dat Demy diep gaat, moet ik de boel daarachter in de gaten houden. Die wisselwerking gaat heel goed. Ook met Christian Eriksen, die zich vaak wat terug laat zakken en dan eigenlijk ook half vanaf het middenveld speelt.' NUCHTER Wie hem de laatste weken bezig ziet, kan zich moei lijk voorstellen dat er in de voorbije winterstop sprake van was dat deze speler verhuurd zou worden, om el ders meer aan spelen toe te komen. Zelf is De Jong er nuchter over. Die verhalen doen altijd de ronde en er hebben zich ook wel clubs gemeld. Maar dat is nooit

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14