AFC Ajax in feiten: laatst in 2004 gevierd, moet Ajax al nagenoeg het hele seizoen PSV en FC Twente met ruime voorsprong voor zich dulden. Weliswaar is in de voorbije weken de achterstand lichtelijk terugge lopen, waardoor de Amsterdamse hoop op een dertigste nationale titel weer is toegenomen, maar de kloof met de nummer één en twee is nog altijd aanzienlijk. Bovendien is de kans dat allebei de concurrenten het spoor bijster zullen raken vanzelfsprekend minder groot dan wan neer er slechts één 'ontsnapte' rivaal te achter halen zou zijn. Neemt niet weg dat Ajax vanmiddag naar Spangen komt voor de volle winst teneinde wellicht in het resterende competitiekwart nog te kunnen aanhaken bij het leidende koppel. Als welkome troef in de jacht op nieuwe roem hebben de Amsterdammers in elk geval nog de KNVB Beker achter de hand. Op 24 maart wacht de halve finale tegen Co Ahead Eagles, welis waar in Deventer, maar normaal gesproken toch geen hindernis die de route naar de finale in de Kuip op 25 april kan versperren. Luis Suarez Wat Jols werk na de winterstop heeft vergemak kelijkt, is de 'verbreding' van het aanvallend vermogen. Was Ajax tevoren wel erg afhankelijk van de luimen van de vandaag geschorste Luis Suarez, goed voor gemiddeld een doelpunt per wedstrijd, inmiddels worden duels in toe nemende mate door toedoen van anderen in hoofdstedelijk voordeel beslist. Zo is er sprake van een kleine 'wederopstanding' van Miralem Sulejmani, de man van zestien miljoen die in het Amsterdamse rood-wit maar niet uit de verf wilde komen. In goede doen geraakt zijn verder onder anderen de Servische aanvaller Marko Pantelic, Siem de Jong en de Deense routinier Dennis Rommedahl, die regelmatig zijn goaltje meepikt. Christian Eriksen Meest in het oog springend is evenwel de razend snelle ontwikkeling van Christian Eriksen, het pas achttienjarige toptalent dat zich met succes in de hoofdmacht heeft gemeld voor de positie van nummer tien - maar de laatste weken ook spelend vanaf links - en zodoende intussen ook zijn selectie voor de nationale ploeg bij bonds coach Morten Olsen heeft afgedwongen. Opgericht: 18 maart 1900 Clubkleuren: wit rood Stadion: Amsterdam Arena Capaciteit: 51.628 bezoekers Voorzitter: Uri Coronel Algemeen directeur: Rik van den Boog Trainer-coach: Martin Jol Assistenten: Danny Blind, Carlo l'Ami (keepers) Meest ervaren speler: Dennis Rommedahl, ruim 365 duels, ook voor Lyngby FC, PSV, RKC Waalwijk, Charlton Athletic, NEC Internationals (actueel): Maarten Stekelenburg, Demy de Zeeuw, Gregory van der Wiel, Toby Alderweireld (België), Jan Vertonghen (België), Eyong Enoh (Kameroen), Rasmus Lindgren (Zweden), Christian Eriksen (Denemarken), Dennis Rommedahl (Denemarken), Luis Suarez (Uruguay), Marko Pantelic (Servië) Shirtsponsor: AEGON 29e jaargang nr. 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 9