|°OS Waterballet ZONDAG 7 MAART 2010 AANVANG 12.30 UUR COLOFON Uitgever: www.zpress.nl Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel: 078-6397070 Fax: 078-6397071 Acquisitie: Michael van Bijnen Leon van der Sluijs Tom Snoek Financiële Administratie: Z-Press sport media BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Redactie: Otto Roth Louis Dumoulin Dick Rietveld Cerrit van Loon Aartjan Pronk Dick Hanswijk Redactiecoördinator: Bas Abresch Fotografie: PRO SHOTS Opmaak: Weijmans Media Groep Bettina van de Ven Druk: Drukkerij Goos Sparta op Internet: www.sparta-rotterdam.nl Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Op deze plaats kijken wij graag vooruit, maar ontkomen we er ook niet aan om terug te blikken. Afgelopen zondag werd ons een variant van voetbal voorgeschoteld. Ongetwijfeld onder de tijdsdruk die het komend WK voetbal met zich meebrengt, werd de beslissing genomen om Sparta- NAC door te laten gaan op een gedeeltelijk ondergelopen veld. Volgens de regels zal meneer Luinge wel gelijk hebben gehad, maar voetbal is in mijn ogen pas voetbal als de bal overal op het veld kan blijven rollen. En daar was vorige week geen sprake van. Als direct gevolg is de doorgaans uitstekende grasmat, waar Sparta alle moeite voor doet die goed te hou den (en menig wedstrijd van het beloftenelftal om die reden naar elders heeft verplaatst) wellicht voor de rest van het seizoen geruïneerd. Over tot de orde van de dag. Vandaag dus alweer een thuiswedstrijd en niet de minste. Na de stadsderby is de wedstrijd tegen Ajax de meest 'beladen' wedstrijd. Historisch gezien is er van enige vijandigheid tussen Sparta en Ajax geen enkele sprake. Toch blijft er voor sommigen altijd de tegenstelling Rotterdam/Amsterdam en spreekt die enkele supporter daarom ook liever over '020'. Voor de spelers geldt vooral dat een wedstrijd tegen Feyenoord of Ajax het beste in ze boven haalt. Dit zijn de wedstrijden waarin je jezelf kunt onderscheiden. Voetballen voor Ajax is daarbij vaak een jongensdroom. Slechts voor een enkeling is die droom in het verleden in vervulling gegaan. Voor Ajax is de uitwedstrijd tegen Sparta van oudsher een lastige opgave. Meer dan eens heeft Sparta in het verleden uitslagen neergezet die je gerust sensationeel mag noemen. Denk daarbij alleen maar terug aan de laatste editie. De amper geflat teerde 4-0 overwinning zette de toenmalige coach Marco van Basten uiteindelijk tot nadenken aan en deed hem besluiten op te stappen. De Amsterdammers achten zich nog altijd niet kansloos voor de titel en maken de laatste weken weer indruk met het sterke spel. Maar Ajax met en zonder Luis Suarez maakt dit jaar nog wel eens een verschil. Een goed draaiende Duplan en John trouwens óók, aan de kant van Sparta. In Amsterdam was een mitrailleursalvo aan hele en halve kansen niet genoeg om ons op de knieën te krijgen. Zover willen we het op het eigen Kasteel zeker niet laten komen. Ca er dus allemaal maar eens goed voor zitten (of staan) en steun uw club op weg naar een nieuwe stunt. Prettige wedstrijd! Dick Hanswijk 29e jaargang nr. 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 3