8feoos Sparta's Scherpschutter K ZONDAG 7 MAART 2010 AANVANG 12.30 UUR RAY D Om te beginnen een bedankje aan Frans Adelaar omdat hij vorige week een advies van mij ter harte nam. Ik schreef in mijn column dat 'mocht er iets moeten gebeuren' Sparta-talent Lerin Duarte een kans moest krijgen. En wie mocht vorige week tegen NAC vanaf de 72ste minuut op komen draven? Met lichte stappen over het zompige veld gaan dartelen? Juist: Duarte, die op loopafstand van Het Kasteel woont. Dichtbij was doeltreffend. Met Duarte kwam Sparta zeker niet van de regen in de drup. Hij hielp het elftal met zijn frisse en vlugge spel mede aan een gelijkspel. Blikvanger was de doelpuntenma ker: Rydell Poepon. Over hem wil ik het hier vooral hebben. Hij is niet meer verzekerd van een basisplaats. De spitspositie moet hij overlaten aan Darko Bodul. Twee verschillende type spelers. Darko is meer de tech nicus. De teamspeler, de man bij wie middenvelders kunnen aansluiten, omdat hij voorin goed een bal kan vasthouden. Cetructer. Maar minder doelgericht dan Rydell, die een harder schot heeft. En tegenwoordig ook met het hoofd weet te scoren. Misschien was Bodul op het waterveld van vorige week een verkeerde keuze. Technisch spel was er niet op mogelijk. Daarvoor is Poepon meer geschikt. Hij is een knaller. Een spits met een enorme focus naar de goal toe. Hij is soms 89 minuten afwezig. Lang onzichtbaar. Stil. Toch is het dan plots raak. Boem. Dodelijk. Poepon is Sparta's scherpschutter. Bodul is meer onze paintballer en dat heeft niets met zijn gele schoenen te maken. Als voetbal seks zou zijn, bedrijft Bodul meer de liefde en is Poepon van het spetterende vluggertje. Proeft u het verschil? Poepon als Invaller, ik vind het wel wat hebben. bellen a.u.b. I 010-2405252 Gemeente Rotterda MANAtfÉMfNT S Samen met Erik Falkenburg mag Poepon zich Sparta's topscorer noemen. Allebei hebben ze in de competitie negen keer het doel weten te vinden. Bodul was de laatste tijd ook erg goed bezig. Vanmiddag is de oude club van onze beide centrumspitsen de tegenstander. Suarez is geschorst bij Ajax. Om de vergelijking door te trekken: hij is de perfecte minnaar op het veld. Luis Suarez kan voetballend beminnen en supporters in extase brengen. Kortom: een wereldspits. Niet voor niets heeft hij er al 26 gemaakt in de competitie. Sparta heeft geluk dat hij niet meedoet. We maken een kans tegen Ajax. Scherpschutter Poepon is er klaar voor. Gelaten zal hij op de bank plaatsnemen. IJzig kalm. Zijn emoties niet af te lezen op het gezicht. Waar denkt hij aan? Zijn voeten schui felen onder de bank. Hij prepareert zich. Al zijn woede en gekooide energie bundelen zich in zijn lichaam. Aan het einde van de wedstrijd mag hij invallen. En dan, wellicht in de laatste minuten, resulteren die opgekropte emoties in een geweldige, vruchtbare eruptie. Poepon scoort weer. De winnende. Tegen zijn oude liefde. Wraak kan soms zo opwindend zijn. Cerrit van Loon (29) kwam in 1997 voor het eerst bij Sparta Rotterdam. Sinds 1998 is hij actief voor onder andere clubblad De Spartaan, businessma- gazine Kasteelzaken, supportersblad KasteelNieuws en dit programmablad. De liefde voor Sparta com bineert hij met zijn andere passie en beroep: schrij ven. In de rubriek Cekke Cerrit beschrijft hij hoe Sparta-gerelateerde zaken zijn persoonlijke leven bezighouden of beïnvloeden. En vice versa. 29e jaargang nr. 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 30