ZONDAG 7 MAART 2010 AANVANG 12.30 UUR Sparta Rotterdam wist op het nippertje een puntje te bemachtigen tegen NAC. Hoe ziet Ruud Knol de voorzichtige opleving van ons team? "We begonnen deze competitie goed, maar wisten die resultaten niet vast te houden of zelfs door te trekken. We creëerden voor onszelf lucht, maar dat werd daarna weer teniet gedaan. Ons team is het aan zichzelf en aan het publiek verplicht om boven de degrada- tiestreep te eindigen. Daar hebben we een veel te goede en talentvolle ploeg voor." Ruud Knol is een speler die niet snel dwars gaat liggen bij beslissingen van de trainer. "Het behoort tot de functie van een trainer om keuzes te maken. De trainer bepaalt een werkwijze. Wie er spelen, is niet aan de individuele speler. Persoonlijk wil ik wel duidelijkheid of ik speel of niet. Graag verneem ik ook de reden. Als die niet direct vanuit de trainer komt, zal ik er naar vragen. Voor spelers is het toch belangrijk om je rol te weten? Weten waar je aan toe bent? Duidelijkheid is voor mij belangrijk." voorbij. Ik zou nog wel een keer in het buitenland willen voetballen, maar op dit moment is er niets anders aan de orde dan de club Sparta." Over een vakgebied na zijn voetbalcarrière denkt de 28-jarige Knol nog helemaal niet na. "Naast het voetbal golf of fiets ik af en toe. Mijn familie woont in de omgeving van Arnhem en het werkt voor mij ontspannend om ze af en toe te bezoe ken. Rotterdam bevalt me ook als woonstad. Er zijn genoeg activiteiten om naast de wedstrijden en trainingen te bezoeken of om aan deel te nemen. Maar vergeet niet dat je als profvoetballer genoeg rust moet nemen. Op de middagen na de ochtendtraining neem ik al snel een uurtje rust. Je lichaam is je werk, daar moet je zuinig mee omgaan. Voetballers zijn niet lui, maar hebben een ander leefritme dan de 'gemiddelde' burger. It's a way of life." Een leven dat hem vandaag de wedstrijd tegen Ajax oplevert. Knol ziet net als vorig jaar (Sparta won toen met 4-0) kans op punten. "Wij zijn Sparta. Deze wedstrijd gaan we vol vertrouwen in. Het zal een mooie wedstrijd worden. Tegenstanders die aardig kunnen voetballen, liggen Sparta wel. Of ik nu tegen Pantelic of Sulejmani speel, ik ga uit van mijn eigen krachten honderd procent concentratie. Natuurlijk kijk je vooraf naar je tegenstander. Hoe ze lopen, met welk been ze schieten. Maar als team moeten we van onszelf uitgaan. Mentaal sterk zijn en dat vertalen naar resultaten op het veld." Tekst: Cerrit van Loon De duidelijkheid voor de toekomst bestaat voor Ruud Knol uit een doorlopend contract. Hij staat na dit seizoen nog minstens een jaar onder contract bij Sparta. "Verder vooruit heb ik nog niet gekeken. In de voetballerij is het moeilijk om een lijn uit te stippelen. Een situatie is afhankelijk van zoveel factoren. Na elk seizoen evalueer ik met mijn zaak waarnemer Kees Ploegsma. Dan komen de opties 29e jaargang nr. 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 23