AJAX KRIJGT JUVENTUJ In een entourage die een Champions Leaguewed strijd waardig was en met twee teams die historisch gezien het succesvolste zijn in hun land, barstten de 51.676 toeschouwers in de volledig uitverkochte ArenA voorafgaand aan de eerste zestiende finale wedstrijd tussen Ajax en Juventus van verwachting. Het Juventus van 2010 acteerde voor het eerst op het Europese platform onder trainer Alberto Zac- cheroni. Hij wil het 'oude Juventus' terugbrengen. Qua leeftijd lukt hem dat aardig, qua prestaties nog niet. Zijn basisformatie telde slechts één speler jon ger dan 24 jaar, Paolo De Ceglie. Bij Ajax waren er slechts drie ouder dan 23 jaar: Maarten Stekelen burg, Demy de Zeeuw en Oleguer. Hun ervaring zou dit team nodig hebben, maar het jeugdig elan kon misschien voor een verrassing zorgen. Ajax begon dapper en met passie aan het duel. Al na een kwartier, bij de eerste grote kans, had dat succes. Miralem Suljemani, vervanger van de met buikgriep kampende Marko Pantelic, bekroonde een zeer lange rush met een zeer gedecideerde schuiver in de verre hoek van Buffon, 1-0. Het was een volledig terechte voorsprong, want Ajax was veel beter dan Juventus. Toch hield de voorsprong van Ajax slechts een kwartier stand. Toen kopte Amauri hard raak, 1-1. Daarna golfde het spel heen en weer en had Suarez een strafschop kunnen krij gen toen hij aan zijn shirt werd getrokken. Na rust, toen oud-Ajacied Zdenek Grygera bij Juventus voor Zebina was ingevallen, speelde Ajax van de fana tiekste supporters af. In de 58ste minuut kwam Juventus op voorsprong. Net als bij de gelijkmaker kwam de voorzet vanaf links van aanvoerder Del Piero en won Amauri het kopduel van Vertonghen, 1-2. Na een uur kreeg Suarez een gele kaart, met een schorsing voor de uitwedstrijd in Turijn als ge volg. Dus moest de aanvaller zijn waarde in het res tant van de wedstrijd des te meer laten gelden. Hij werkte als een paard, gaf in de 66ste minuut een af gemeten voorzet op Siem de Jong, die de grote kans - nadat hij twee minuten eerder van grote afstand net naast had geschoten - niet kon verzilveren. Met nog iets meer dan een kwartier op de klok, bracht Jol nog meer jeugdig elan in. Terwijl Zacche- roni zijn elftal nog even ouder maakte door Saliha- midzic (33) in te brengen, koos de Ajax-trainer voor f'h 20 TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 20