DRIE GOALS VAN BENNI VELLEN DE DOMSTEDELINGEN Jan Wouters wint als Ajax-trainer van Utrecht Jan Wouters, de huidige assistent-trainer van FC Utrecht, trof als trainer van Ajax twee maal zijn huidige club in de Amsterdam ArenA. Beide keren liep dat voor Ajax uitstekend af. Op 7 maart 1999 wonnen de Amsterdammers onder leiding van Wouters met 5-2 van Utrecht, tekst Monique Janse et een nuanceverschil op het middenveld probeerde Ajax-trainer Jan Wouters die zondag in maart 1999 het evenwicht te herstellen. Jari Litmanen speelde vanaf rechts, in plaats van in het centrum, en Andrzej Rudy bestreek de ruimte voor Danny Blind. FC Utrecht raakte in de war door die omzettingen en liep steeds achter de feiten aan. Al snel moesten de Utrechters ook nog eens in de chaos een eigen doelpunt onschadelijk zien te maken, daar Emmanuel Nwakire in de derde minuut zijn eigen doel man passeerde, 1-0. Ajax speelde prachtig voetbal. De combinaties waren schitterend. De individuele acties van Wamberto en aan de andere zijlijn Jesper Grpnkjaer brachten het pu bliek in extase en dreven Utrecht tot wanhoop. Nadat Benni was de grote man in de ArenA. Hij scoorde drie maal tegen FC Utrecht. Benni een grote kans had gemist door de bal over te koppen, werd het in de 23ste minuut toch 2-0. Mel- chiot bediende Wamberto die vanaf de achterlijn een perfecte voorzet over had voor Benni, 2-0. De thuisploeg draaide op volle toeren. De bal werd ouderwets rondgespeeld; Utrecht was nergens. In de rust waren de Amsterdamse supporters buitengewoon tevreden over de verrichtingen van hun ploeg. Tom Sier keerde na rust vanwege een blessure niet terug op het veld. Tim de Cler was zijn vervanger. Ajax gaf Utrecht optisch iets meer ruimte, maar toen de thuisploeg zelf uitbrak was het na vijf minuten alweer raak. Nu was het de talentvolle Gronkjaer die met een prachtig schot in de bovenhoek raak schoot, 3-0. Drie minuten later leek hij de vierde Amsterdamse goal binnen te werken, maar de kopbal ging net over. Tegen de verwachting in, wist Utrecht alsnog te scoren. Michael Mols kopte in de 55ste minuut raak. Twee minuten later had Ajax de marge echter weer hersteld toen Benni de 4-1 op het scorebord had gezet. Toch bleef Ajax onrustig en opnieuw pro fiteerde Utrecht. Het was voor de tweede keer Mols die voor Utrecht scoorde. Maar Mols kon niet in zijn eentje Utrecht vlot trekken en weer kort na de tweede Utrechtse goal wist Ajax te scoren en weer was het Benni McCarthy. De manier waarop was echter niet te vergelijken met de treffers van eerder die middag. Richard Witschge had de bal uit een vrije trap in de doelmond geprikt, Melchiot kopte terug en Benni haalde fantastisch om, 5-2. Net als de Ajax-supporter was Jan Wouters die middag in maart 1999 een tevreden man.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 19