Jan en ik begrijpen elkaar. Soms hebben we geen woorden nodig en weten we meteen wat er moet gebeuren. Dat is wel prettig'. In augustus 2009 maakte Toby Alderweireld tegen Heracles Almelo zijn eerste doelpunt voor zijn club. Bescheiden als hij is, begint Alderweireld te vertellen. 'Nog geen jaar terug ken de bijna niemand mij, nu, sinds mijn debuut in Ajaxl gaat alles heel snel. Ik krijg nu de kans om iedere wedstrijd weer te laten zien wat ik kan. Ik ben erg blij dat het goed gaat. Ik zal er dan ook alles aan doen om deze ontwikkeling vast te houden. Vaak krijgen jonge spelers een terugslag, ik moet er voor zorgen dat het mij niet overkomt'. Je kunt mij het beste omschrijven als een centrale verdediger met een goede lange bal. Verder ben ik redelijk kopsterk en tevens beschik ik over een redelijk inzicht. Ik vind het best moeilijk om dit over mij zelf te zeggen eigenlijk. Laat andere mensen mij maar beoordelen op mijn kwaliteiten. Mijn doelstelling is goed presteren in AjaxlVerder kijk ik voorlopig niet. Natuurlijk heb ik bepaalde ambities maar ik ben reëel genoeg om te zeggen dat ik nog lang niet uitgeleerd K" AJax- 0ver het andere buitenland wil ik nog niet nadenken. Ik ben dan erg blij met mijn, tot 2014, lopende contract. Toby Alderweireld weet heel goed waar hij mee bezig is. 'Ja zeker, ik ben nog maar 20 jaar, ik kan nog veel bereiken met Ajax, dus ik zal hiervoor veel op moeten geven, ik vind het bijvoorbeeld'belangrijk om veel te rusten. Verder kijk ik graag naar films en kijk ik veel naar voetbal'. Met Ajax moeten we natuurlijk altijd voor het kampioenschap gaan. Met ongeveer tien punten achter op FC Twente en PSV we ten we dat het moeilijk gaat worden, maar niets is onmogelijk. We geloven er nog steeds in. We gaan ons nu focussen op de wedstrijd tegen sc Heerenveen. Wedstrijden tegen Heerenveen blijven altijd lastige wedstrijden voor ons. Beide verenigingen spelen aanvallend, aantrekkelijk voetbal, dus het zal een leuke, open wedstrijd worden. Laten we hopen dat we in het prachtige Abe Lenstra Stadion de drie punten mee mogen nemen naar Amsterdam'. Sipke Tjerkstra 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 27