Succes! TALENT ONDER DE LAT de toekomst www.kuiperverzekeringen.nl 13 L' JA*0 Voor veel voetballiefhebbers kwamen zijn talenten pas aan het licht toen Jurjan Wouda werd uitgeroepen tot beste keeper van het prestigieuze jeugdvoetbaltoernooi Euro voetbal in Haren. De jeugdploeg van sc Heerenveen won daar onder andere met 3-0 van Real Madrid en verloor pas in de finale van Valencia. Waar Filip Djuricic, die uit werd geroepen tot beste speler van datzelfde toernooi, al door stootte naar het eerste van sc Heerenveen, ontwikkelt ook Jurjan Wouda zich goed. Wouda:" Ik ben zeer tevreden over dat toernooi, als je beseft dat ook Van der Sar tot beste keeper is uitgeroepen sta ik in een mooi rijtje. Toch heb ik nog een lange weg te gaan." Die lange weg begint voor Wouda in Westerbork, waar hij werd geboren. Waar zijn vader hem aan het voetballen wilde hebben, had hij zelf een ander doel voor ogen. Zo gebeurde het dat Wouda bij VKW de ene helft tegenstanders het scoren moest beletten om in de tweede helft juist in dat doel te scoren. Grote stimulans was de Frans Hoek-keepersdag. De talentvolle keeperJ'lk was eigenlijk te jong om mee te doen, maar ik werd eerste waarna de landelijke finale volgde, met daarin ondermeer de spellen keepersoorlog, één tegen één en voetvolley. Daar werd ik tweede." Weldra was Wouda op de voetbalschool van Emmen te vinden. "Grootste verschil was het 5 keer trainen per week, nadat ik in de D-jeugd was opgenomen", aldus de blonde Drent. Na vier jaar volgde de overstap naar sc Heerenveen. "Het eerste jaar werd ik met een busje van sc Heerenveen om half zeven 's morgens opgehaald en kwam ik om half acht 's avonds thuis en dan moest ik nog eten en mijn huiswerk maken. Al met al een pittig jaar. Na dat jaar kwam ik in Heerenveen in een gastgezin te wonen, bij de familie Neder- hoed, waar ook mijn teamgenoot Arsenio Valpoort woonde." Nu woont de keeper, die volgend jaar de overstap hoopt te maken naar de beloften, op zich zelf in Heerenveen. "In het appar tement wonen meer spelers van sc Heerenveen en zo word ik zelfstandiger, ontwikkel ik me." Ontwikkelen zal de A-jeugd zich ook moeten, want de resultaten zijn tegenvallend, zo beaamt Wouda. "We gaan er alles aan doen de tweede seizoens helft om een aantal plekken te stijgen, want in de onderste regionen horen wij niet te staan. Ik ben er van overtuigd dat het dat gaat lukken." Mocht de prestatiecurve inderdaad worden ge maakt dan zou een uitnodiging voor Oranje -19 wel eens dichterbij kunnen komen. "Bij Oranje -17 stond ik op de stanby-lijst en ook nu bij Oranje -19 sta ik daar weer op. Het mooiste blijft toch als het Wilhelmus voor je klinkt, iets wat ik in Emmeloord heb meegemaakt waar ik de hele wedstrijd keepte en we met Oranje -18 Turkije met 3-0 versloegen. Palle Mulder

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 13