SWART EN KEIZER BENOEMD TOT ERELID DONALD VERHUURD AAN WILLEM II Ajax heeft tijdens het jaarlijkse diner van oud-spelersvereniging Lucky Ajax Sjaak Swart en Piet Keizer benoemd tot erelid van de club. De benoeming is uitzonderlijk. Na de oorlog zijn er nooit meer spelers, met uitzondering van Johan Cruijff, benoemd tot erelid. Al jarenlang is de eventuele benoeming van Swart en Keizer tot erelid van Ajax een gespreksonderwerp bin nen de club. Afgelopen oktober kreeg het officiële ver zoek van erelid Wim Schoevaart tot voordracht van de twee legendes tot erelid een serieus karakter. Het be stuur - bestaande uit Uri Coronel, Joop Krant en Cor van Eijden - droeg Swart en Keizer officieel voor bij de ledenraad. Dit 24-lcoppige orgaan moest zijn goedkeu ring geven alvorens de benoeming plaats kon hebben. Daarbij moest de ongeschreven regel worden veranderd, dat spelers geen erelid kunnen worden. Daardoor is het nu wel mogelijk om de iconen, die zich hun hele leven aan Ajax hebben verbonden, toch te eren. Swart en Kei zer kwamen nooit voor een andere club uit dan Ajax. Sjaak Swart, van 3 juli 1938, heeft al jaren de bijnaam Mister Ajax. Niemand speelde meer wedstrijden voor Ajax 1 dan de ras-Amsterdammer. Van zijn debuut tij dens het bekerduel tegen Stormvogels op 16 september 1956 tot en met zijn afscheid tegen AZ op 19 mei 1973 stond hij 603 keer in het veld en scoorde hij 228 maal. Swart won drie Europa Cups, één Intertoto Cup, acht Nederlandse kampioenschappen, vijf nationale bekers, één Europese Supercup, en één Wereld Beker. Piet Keizer, van 14 juni 1943, debuteerde op 5 februari 1961 in de Klassieker tegen Feyenoord. De ongrijpbare linksbuiten was op 13 oktober 1974 voor het laatst als actieve speler te zien voor zijn fans. Hij speelde in to taal 490 officiële duels en scoorde daarin 189 treffers. Zijn belangrijkste wapenfeit was de befaamde 'schaar'. Niemand beheerste die schijnbeweging zo perfect als Ajax-linksbuiten Keizer. Ook Keizer won drie keer de Europa Cup, de Wereld Beker, twee Europese Super cups, vijf nationale bekers en hij werd zes keer natio naal kampioen. Voorzitter Uri Coronel, zelf ook erelid, is trots dat Ajax twee nieuwe ereleden in de familie kan verwelkomen: 'Dit jaardiner van de oud-spelersvereniging Lucky Ajax is de uitgelezen gelegenheid om deze benoeming te la ten plaatshebben. Temeer ook omdat we hier te mid den zijn van echte Ajacieden. Zoals bekend liepen we al enige tijd rond met het idee om Piet en Sjaak te eren. Ik ben er dan ook trots op dat ik ze als voorzitter de gouden speld heb mogen opspelden.' De ereleden van Ajax zijn: A.R. Been sr, M.U. Coronel, H.J. Cruijff, H.P.J. Henrichs, PJ. Keizer, A. Kraan, A.L. van Os, M. van Praag, W.F. Schoevaart en J. Swart. Ajax en Willem II hebben overeenstemming bereikt over de verhuur van Mitchell Donald. De verhuur is per direct en loopt tot en met 30 juni 2010. De mid denvelder staat nog tot en met 30 juni 2011 onder contract bij Ajax. Donald, geboren op 10 december 1988 in Amster dam, is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax. Hij maakte op 14 februari 2007 zijn debuut in de hoofd macht tijdens de UEFA Cupwedstrijd Werder Bre men - Ajax (3-0). De middenvelder speelde tot nu toe 17 wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en maakte daarin 2 doelpunten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 8