KLASSIEKER BLIJFT De levendige Klassieker die de wintereditie van Feyenoord - Ajax opleverde, bleef uiteindelijk zon der winnaar. De 1 -1 -uitslag was een redelijke illus tratie van het wedstrijdbeeld, al mocht Ajax hopen op meer. Eyong Enoh keerde terug in de Amsterdamse ploeg. De Kameroener vormde een solide mid- denblok met Rasmus Lindgren en Demy de Zeeuw. Urby Emanuelson speelde net als in het midweek- se bekerduel tegen NEC linksback. Na een reeks inleidende beschietingen in een stadion zonder Ajax-fans moest het Ajax-elftal al vroeg worden aangepast. Toby Alderweireld ging na een kwartier naar de kant met een blessure. Oleguer verving de Belg noodgedwongen in het Amsterdamse verdedigingshart. De tandem Jan Vertonghen/Oleguer bewees een solide te zijn. Dennis Rommedahl stond tien minuten na de wissel aan de basis van de openingstreffer. De Deense rechtsbuiten (weliswaar iets hangend, dus meer op het middenveld spelend) opende fraai op De Zeeuw. De breedtepass van de reserve-captain op de attent meegelopen Marko Pantelic bleek goud waard. De Servische Ajacied kon van heel dichtbij simpel intikken: 0-1. Eerder was Suarez al eens dicht bij een treffer. Feyenoord-routinier Rob van Dijk had lang het geluk aan zijn zijde, of had gewoon goed het oog in alle spelsituaties voor hem. Wijnaldum had de stand voor rust gelijk kun nen trekken. De kopbal van de Feyenoorder ging naast. Ook Karim El Ahmadi zag zijn inzet (schot) over verdwijnen. Ook Suarez (snoeiharde volley) en Emanuelson (zijnet en over) waren vlak voor de rust dicht bij een treffer. 'We hadden de 2-0 moeten maken,' zei Martin Jol over de eerste helft. 'Op de eerste tien minuten na, waarin we moesten uitkijken niet in de strijdwijze van Feyenoord mee te gaan, hebben we genoeg kansen gehad.' Na rust probeerden de Rotterdammers het initia tief meer naar zich toe te trekken. Heel veel écht uitgespeelde kansen leverde het niet op. Ajax bleef gokken op de aanval en loeren op ruimtes richting Van Dijk. Na een dik uur spelen brak een commu nicatiefout de gasten op. Een fout tussen Emanu elson en Stekelenburg schonk Wijnaldum een niet TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 35