AJAX BOEKT BELANCI 32 Ajax boekte in de Amsterdam ArenA een belang rijke overwinning op landskampioen AZ. Gregory van der wiel scoorde na ruim een uur spelen de enige treffer van de middag. Het verliep allemaal verre van eenvoudig, maar uiteindelijk kon Ajax toch drie belangrijke punten bijschrijven, 'ik hoop dat we van het thuisvoordeel kunnen profiteren,' had Martin Jol vooraf gezegd. Die wens werd uiteindelijk dankzij een doelpunt van Gregory van der Wiel vervuld. Net als in de uitwedstrijd tegen AZ (2-4-zege) scoorde de ver dediger ook thuis tegen de landskampioen, die door de nederlaag Europees voetbal verder uit het zicht zag verdwijnen. Ajax raakte dankzij de overwinning niet opnieuw verder achterop bij PSV en FC Twente. Sterker nog, het team van Martin Jol liep dankzij de 0-0 van Twente op bezoek bij FC Groningen zelfs twee punten in op de nummer 2 uit Enschede. Ajax en AZ speelden allebei met Giro 555 op het shirt. Op die wijze wilden de ploegen aan dacht vragen voor het gironummer ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Het speciale tricot werd onder meer door Kenneth Vermeer gedragen. De keeper verving Maarten Stekelenburg, die in de ochtend van de wedstrijd dag vader werd van een gezonde zoon (Sem). Vermeer toonde zich een waardig vervanger en onderscheidde zich voor rust een aantal keren. In de 38ste minuut reageerde hij attent toen David Mendes da Silva tegen de lat schoot en Ari de bal vervolgens voor zijn voeten kreeg. Vermeer ver hinderde de spits van AZ te scoren. Op slag van rust weerhield de keeper, uitgeroepen tot man van de wedstrijd, Ajax opnieuw van een achter stand toen hij een vrije trap van Schaars op fraaie wijze keerde. 'We hadden het moeilijk voor rust,' zei Jol na afloop daarover. 'Op bepaalde momen ten hebben we gezwijnd.' Aan Ajax-zijde was het vooral Luis Suarez die voor gevaar moest zorgen. De aanvoerder van Ajax kreeg in de eerste helft een aantal prima kansen. Kort na rust stichtte de Uruguyaan, op jacht naar zijn negentiende competitietreffer, ook een aan tal keren gevaar, onder meer via een vrije trap. Toch was AZ het eerste kwartier van de tweede W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 31