BEIDE ONDERLINGE DUELS ONBESLIST FC Twente kan Ajax aan: 1-1 Ook Ajax in Twentes topjaar niet langs Tukkers Amsterdam moet met gemis Cruijff leren leven centenaren tonen vooral karakter tekst Monique Janse rO\ kans op een landstitel had FC Twente eer- J I der in de historie in het seizoen 1973-1974. s Tot op de slotdag deden de Tukkers mee om het kampioenschap. De wedstrijd met medekoplo per Feyenoord moest de beslissing brengen. Twente verloor nipt met 3-2, waardoor de Rotterdammers de titel opeisten. Eerder dat seizoen speelde FC Twente uiteraard ook tegen Ajax. Op 8 september 1973 kwamen de Tuk kers naar Amsterdam. FC Twente had dat seizoen een uitstekende ploeg met onder anderen Epi Drost, René Notten, Frans Thijssen en Theo Pahlplatz in de gele deren. Bij Ajax stond Arie Haan dat duel in de spits en John Rep op rechts. Zo aan het begin van de jaargang viel nog niet goed op te maken wie de kanshebbers waren, maar FC Twente toonde in elk geval aan over een uitstekend karakter te beschikken. Ajax miste, zo stond daags na de wed strijd in de krant te lezen, behalve Johan Cruijff ook de vorm om goed te presteren. In de eerste helft ging het nog best aardig, maar nadat Twente de schroom van zich had afgeworpen vielen de Amsterdammers door de mand. Hoewel de thuisploeg door een blunder van Twente-doelman Schrijvers wel op voor sprong kwam via Rep, gaf dat toch niet het gewenste zelfvertrouwen. Het middenveld was zwak. Heinz Schilcher werkte hard, maar hij had enkele weken training gemist en dat liet zich aanzien. Ook Johan Neeskens raakte al na tien minuten spelen geblesseerd, maar hield het wel vol tot ver in de tweede helft. Daardoor was het niet zo vreemd dat Ajax aanvallend niet zo krachtig was als had gekund. Ook een hard tl werkende Piet Keizer kon daar geen verande ring in brengen. FC Twente vocht zich terug in de wedstrijd en ging steeds beter spelen. Twintig minuten na rust resul teerde dat in de verdiende gelijkmaker. Frans Thijs sen knalde na een prachtige aanval tegen de lat en de rebound van Pahlplatz vloog achter doelman Sies Wever het doel in. Ajax kwam goed weg: Twente nam namelijk genoegen met de gelijke stand en nam gas terug. Trainer Spitz Kohn betreurde dat na afloop: 'De jongens moeten nog iets brutaler worden,' vond de trainer. 'Het is echter begrijpelijk datje een 1-1-stand niet wil verspelen. Het is tenslotte nog altijd Ajax waar je tegen knokt.' Bij Ajax had trainer George Knobel gezien dat het ontzag voor Ajax verdwenen was. 'Maar er is in ieder geval door iedereen wel hard gewerkt. Je moet niet vergeten dat we met mensen te maken hebben. En die hebben vier weken de lijdensweg van Cruijff moeten meemaken. Dat gaat niemand in de koude kleren zitten.' door F RAN 5 VA N WEST EN V lekke lt echten STERDAM De Ajax-marlnne lia/wri nog uecd*. lueede arhiereen volgende, maal kuam de Itnudei Hij was weg bij Ajax, maar beheerste het nieuws nog steeds: Johan Cruijff.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 30