AJAX IN 2000 EENVOUDIG LANGS RODA JC Tiener Van der Vaart zet lijnen uit Als het gaat over het jaar 2000 dan hebben de ouderen onder ons nauwelijks het idee dat we over tien jaar geleden praten. Toen dartelde op het Ajax-middenveld ook, net zoals nu af en toe Christian Eriksen, een zeventienjarige jongeling rond, Rafael van der Vaart. tekst Monique Janse /TA jax boekte vrijdag 20 oktober 2000 in de ArenA een mooie zege. De formatie van trainer Co 1—1 \_\Adriaanse won tamelijk eenvoudig van Roda JC, dat met een punt meer en twee wedstrijden minder, hoger op de ranglijst stond dan Ajax. Bij de Amsterdam mers waren, zoals al vaker dat seizoen het geval was geweest, veel blessuregevallen. Shota Arveladze, Ole Tobiasen, Richard Witschge, Richard Knopper, jason Culina, Joey Didulica en John O'Brien keken vanaf de tribune toe. Vanaf die plaats zagen zij Ajax sterk en agressief aan de wedstrijd beginnen. Dat leverde flitsende aanvallen op via Wamberto en Rafael van der Vaart. Tomas Galasek vond, na een reeks van kansen van onder meer Aron Nikos Machlas, die zonder treffers bleef tegen Roda, zoekt het duel met Regil- lio Vrede. Winter en Nikoas Machlas, uiteindelijk als eerste het net. Hij zette Ajax, na zeer goed werk van Cedric van der Gun, na een kwartier op voorsprong: 1-0. Na een half uur verdubbelde de marge toen Cris- tian Chivu vanaf elf meter hard uithaalde, 2-0. Het meeste gevaar bij Roda kwam van Mare Nygaard. De lange Deen was echter niet erg gelukkig in zijn acties. Kort na de 2-0 ging zijn kopbal net over het doel en vlak daarna greep doelman Fred Grim alert in voordat Nygaard bij de bal kon. Op slag van rust had Wamberto nog een mogelijkheid na een schitte rende pass van Vierklau. De kleine Braziliaan kreeg de bal echter niet onder controle waardoor de rust bij een 2-0-stand was bereikt. Ajax ging na rust door. André Berg- dolmo opende prima op Van der Vaart. De 17-jarige middenvelder lobte won derschoon over de verbijsterde Roorda, 3-0. Roda deed iets terug toen Van der Luer, zittend op de grond, achterover koppend de bal in de verste hoek liet rollen, 3-1. Brutil Hosé maakte de vierde Amsterdamse goal. Hij stond koud vier minuten in het veld toen hij een fantas tische actie van Pius Ikedia, die op de lat schoot, afrondde, 4-1. De eindstand werd, tot ergenis van trainer Co Adri- aanse, bepaald op 4-2 door Tchoutang. Adriaanse: 'Ik ben minder tevreden over de laatste goal van Roda. Daarvoor had den wij het vijfde en zesde doelpunt al kunnen maken.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22