'we moeten ook op verplaatsing gedurfd en dominant voetballen, zoals we dat in de ArenA ook altijd proberen' flEGON werd wel iets van gezegd, maar het had vervolgens geen enkele conse quentie. Die jongens speelden ge woon mee. Het is goed dat er nu kordaat wordt opgetreden.' Vooralsnog is Vertonghen realis tisch in zijn ambities met het Bel gisch elftal: gelet op de uitgangspo sitie zou het al een hele prestatie zijn als de ploeg zich weet te kwalificeren voor een eindronde. 'Hoe minder de resultaten, hoe verder je wegzakt op de FIFA-ranking en hoe zwaarder de tegenstanders die je tegenkomt op weg naar een WK of EK. Wij zitten nu in pot 4. Met alle respect, maar volgens mij is dat een pot met Mace donië en Cyprus. Gezien de spelers die we hebben hoort België daar niet in thuis. Ik ben benieuwd naar de lo ting, die is geloof ik in februari. Dan zullen we wel zien tegen welke top pers we mogen gaan spelen.' AANVOERDER Gezien zijn ervaring vindt Ver tonghen dat de tijd rijp is om zich in het veld meer als een leider te manifesteren. 'Binnen deze selec tie heb ik na Urby (Emanuelson) en Maarten (Stekelenburg) de meeste wedstrijden in Ajax 1 ge speeld. Dan mag je wel iets meer van jezelf eisen op dat gebied. Meer op de voorgrond treden als de situatie daar om vraagt.' Voor Vertonghen hangt die ontwik keling niet automatisch samen met het aanvoerderschap. Hij droeg eerder dit seizoen de band al eens om zijn bovenarm, uitgerekend toen Ajax het opnam tegen een Belgische tegenstander, Anderlecht. Dat was bij absentie van Luis Suarez, die vol gens Vertonghen op dit moment de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 17