INTERVIEW W daar goed mee bezig, ook al vallen de resultaten tot nu toe toch wat tegen. Maar we hebben wel het gevoel dat we met z'n allen op de goede weg zijn.' Waar het volgens Vertonghen nog aan schort: Ajax moet in uitwedstrijden de schroom van zich afwerpen. 'We moeten ook op verplaatsing gedurfd en dominant voet ballen, zoals we dat in de ArenA ook altijd proberen. Natuurlijk komen teams met een andere instelling hier naartoe dan wanneer ze thuis tegen ons spelen. Maar we moeten naar onszelf kijken. In andere sta dions willen wij nog weieens onder de indruk zijn van het publiek. Onzin natuurlijk. Je moet dat van je af kunnen zetten en lef tonen.' ADVOCAAT In de wedstrijd tegen AZ trof Vertonghen onlangs Dick Advocaat, de trainer die de rest van dit seizoen zowel in Allernaar als in België werkzaam is. Hij is positief over de nieuwe bondscoach, die het roer in oktober overnam van Franky Vercauteren. 'Het is nog te vroeg om te zeggen dat het echt beter gaat, maar het is in ieder geval anders. En dat andere is wel beter.' Vertonghen wil maar zeggen dat er geen garantie is dat de Rode Duivels beter gaan presteren, maar dat de voorwaarden er nu in ieder geval wel zijn. 'De hele sfeer rond de nationale ploeg is een stuk realistischer geworden. De meerderheid van de selectie wilde een disciplinetrainer en die hebben we gekregen. Ik ben heel blij dat we nu iemand hebben die wel maatre gelen durft te nemen en wel durft te zeggen waar het op staat. Iemand die geen uitzonderingen maakt. Dat komt bij sommige jongens weieens hard aan, maar ik ben vanuit Nederland eigenlijk niet anders gewend. Als je te laat komt, betaal je een boete. Punt. Dat moet niet met de mantel der liefde bedekt worden. 'Bij de andere trainers ging het daar al mis. Die durf den geen maatregelen te nemen. Bij de beloften keek niemand er nog van op als jongens om kwart over negen binnen kwamen lopen, terwijl we om negen uur hadden afgesproken. Dat gebeurde zo vaak. Er

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15