'in Nederland vinden ze het pas mooi als een centrale verdediger een mannetje kan uitkappen, drie man voorbij dribbelt en het middenveld oversteekt' vakantie te gaan naar plekken waar per definitie de zon schijnt en je op strand kunt liggen.' Zijn horizon is breder dan dat, met dank aan zijn lief. 'Ik ben mij in haar wereld gaan verdiepen en zij pro beert omgekeerd hetzelfde te doen. Op zondag zit ze op de tribune. Niet dat ze voetbal nu ineens heel boeiend vindt, maar ze vindt het wel interessant om te zien in welke omgeving ik mij begeef, waar ik mee te maken heb.' VERMAELEN Geregeld verschanst Vertonghen zich met een groep vrienden voor de buis voor een avondje Champions League. En zaterdagavond is hij aandachtig toeschou wer als de BBC de wedstrijden uit de Engelse Premier League uitzendt. 'Natuurlijk probeer ik de verrich tingen van Thomas (Vermaelen, red.) bij Arsenal te volgen. Mijn persoonlijke voorkeur ligt eigenlijk meer 'Natuurlijk is het wel zo dat zijn type spel in Engeland meer tot zijn recht komt. Thomas is een pure verdedi ger, snel en met enorm veel sprongkracht. In Neder land vinden ze het pas mooi als een centrale verdediger een mannetje kan uitkappen, drie man voorbij dribbelt en het middenveld oversteekt. Meer mijn manier van spelen, ja. Maar in het buitenland worden dat soort kwaliteiten minder belangrijk gevonden.' Meerdere keren per week heeft Vertonghen con tact met Vermaelen, die een vergelijkbaar traject aflegde vanuit België. Beiden kwamen van Germinal Beerschot naar Ajax, werden uitgeleend aan RKC en debuteerden ongeveer gelijktijdig voor de nationale ploeg. 'Ik kende hem eigenlijk helemaal niet toen ik naar Nederland kwam. Hij had de overstap al twee jaar eerder gemaakt en speelde altijd in hogere teams dan ik. Maar sinds ik bij het eerste elftal kwam, zijn we naar elkaar toegegroeid.' bij Manchester United. Ik ben altijd liefhebber ge weest van hun type voetbal, al is dat nu misschien wat minder attractief en hebben ze buiten Wayne Rooney geen echt uitzonderlijke spelers. Het blijft toch knap hoe ze het doen.' Het verbaast hem niet dat zijn oud-ploeggenoot en land genoot het zo goed doet in Engeland. 'Laatst hadden we het er in de kleedkamer nog eens over. In een tijdschrift stond zoiets als "als Thomas Vermaelen het al zo goed kan doen bij Arsenal, dan zullen Anita, Suarez en De Zeeuw ook wel bij buitenlandse clubs op de lijst staan". Echt heel denigrerend naar Thomas toe. Niemand in Nederland weet geloof ik echt hoe goed Thomas is. Bij Ajax weten we het, omdat we het van dichtbij hebben mogen meemaken. Maar verder heeft hij nooit de eer of waardering gekregen die hem toekwam. TRAINERS Vertonghen is lovend over de jeugdopleiding van Ajax, die hij zelf deels doorlopen heeft en waar veel oud spelers actief zijn. Ik denk dat de waarde daarvan nog weieens onderschat wordt. Als je twee even goede trainers hebt, neem je toch eerder iets aan van Frank de Boer dan iemand die ik niet nader bij naam zal noe men. En het zorgt ook voor een grote uitstraling naar buiten. Voor jongens als Christian Eriksen, die uit De nemarken komt, is het toch iets extra's als ze hier met iemand als Frank de Boer kunnen werken.' Dat Vertonghen zelf binnen vier jaar evenzovele trai ners heeft meegemaakt, geeft volgens de Belg aan dat het een tijdje onrustig is geweest bij zijn club. 'Ik hoop dat we nu vertrokken zijn voor een periode waarin er echt gebouwd kan worden. Onder Martin Jol zijn we

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14